Magazin

'Beyoğlu' denince akla....

'Beyoğlu' denince akla....

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği´nin yaptırdığı "Beyoğlu´nda Tutum ve Beklenti Araştırması"nagöre, "Beyoğlu" denince akla ilk olarak Galatasaray Lisesi geliyor.

İşyeri sahipleri, çalışanlar ve ziyaretçiler olmak üzere 700 kişinin görüşü alınarak yapılan araştırmaya göre, Beyoğlu´nu ziyaret eden her 10 kişiden 7'si erkek ve ziyaretçilerin yaş ortalaması 29. Araştırmada, "Beyoğlu" denince ilk akla gelen ve Beyoğlu ile özdeşleşen mekanın Galatasaray Lisesi olduğu belirlendi.

"Beyoğlu'nda yüzme havuzu olsun!"
Beyoğlu'nu ziyaret edip araştırmaya katılanların yüzde 71'i "Beyoğlu´nda şu an olmayan, ama olmasını istediği bir mekan bulunmadığını" belirtirken, yüzde 10'u ise "Beyoğlu'nda bir yüzme havuzu olmasını" istedi. Dernek Başkanı Baybars Altuntaş da araştırmanın amacının Beyoğlu ile özdeşleştirilen ve bulunması istenen marka, firma ve mekanların tespit edilmesi olduğunu söyledi.

Altuntaş, Beyoğlu´na gelen erkek-kadın dağılımını dengelemeleri gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bunun için giyimindeki büyük markaları Beyoğlu´na getirip,yüzde 30 olan kadın ziyaretçi sayısını yukarı çıkarmalıyız. Ayrıca, eğer elimizde 1970'lerdeki bilgiler olsaydı, bugün o zamanla bu zaman arasındaki değişimden bahsedecektik. Ama maalesef bunları paylaşamıyoruz. Bu çalışmaların devamıyla 3-5 yıl sonra böyle bir değişimi değerlendirebileceğiz."
Yayın tarihi: 19.11.2005
518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.