Magazin

Beyninizi kontrol altına alın

Beyninizi kontrol altına alın

Abant İzzet Baysal Üniversitesi´nde (AİBÜ) Kişisel İletişim Uzmanı Ziya Baran beyni kontrol altına almanın yöntemlerini anlattı. Beyninizi kontrol altına alarak baş ağrısını bir dakikada yok edebilirsiniz.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi´nde (AİBÜ) Kişisel İletişim Uzmanı Ziya Baran başarıda zirve olmadığını ve beyinlerini en yüksek performansta kullanan insanların hep başarılı olduğunu belirterek, "Hafıza dediğimiz şey mercimek tanesi kadardır. Buna rağmen 90 milyon kitabın içeriği bile hiç zorlanmadan hafızamıza sığabileceğini araştırmalar kanıtlamıştır. Müthiş bir beyine sahibiz ve beynin kapasite sınırları hala tam olarak anlaşılabilmiş değil" dedi.

Beynin aptal yönü: Her söylenene inanıyor
Baran, beyni programlayarak gelecekte yaşanacakların belirlenebileceğini kaydederek, şöyle konuştu: "Zihinsel tutum, hayattan beklediklerinizi ve beklediklerinizi alıp alamayacağınızı belirler. Bu nedenle iç iletişimde iyimser olmak gerekir. Ağızdan çıkan her kelime, tekrar kulaktan girerek beyni programlar. Beynin tek bir aptal yönü vardır; her söylenene inanır. Örneğin her sabah uyandığınızda aynanın karşısına geçip, gülümseyerek 'yakında bu işi başaracağım' derseniz, beyin size inanarak bunu emir kabul eder ve işi başarırsınız."

Beyin beden duruşuyla doğrudan ilintili
Beyni doğru etkileyebilmek için beden duruşunun da düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Baran, "Omuzlarınız düşükse ve siz ´bugün gerçekten çok zekiyim ve iyiyim´ derseniz, beyninizin programlanmasını bekleyemezsiniz. Eğer beden duruşunuzla söyledikleriniz paralellik gösterirse, beyin kısa bir direnişten sonra söylediğinize inanacak, söylediğiniz düşünce olacak, düşünce inanca dönüşecek ve birgün inancınız kaderiniz olacaktır" diye konuştu.

Baş ağrısını bir dakikada geçirin
İstenirse her türlü baş ağrısının bir dakika içinde geçirilebileceğini savunan Ziya Baran, şunları söyledi: "Başınız ağrıdığı anda hemen oturuşunuzu dikleştirin, gözlerinizi kapatın ve diyaframdan nefes alıp verin. Hayatınız boyunca en çok güldüğünüz olayı hatırlayın ve sesli olarak gülün. Göreceksiniz, en geç bir dakika içinde baş ağrınız geçmiş olacak. Çünkü gülmek, kaslarda biriken asitler ile negatif enerjiyi dağıtarak, rahatlama ve gevşeme sağlar. Başınızın ağrımasını beklemeden, canınız her sıkıldığında gülümsemeye başlayın."
Yayın tarihi: 25.03.2003
602
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.