Magazin

Beynindeki tümörü köşesinde yazdı

Beynindeki tümörü köşesinde yazdı

Ünlü gazeteci-yazar Duygu Asena'nın beyninde tümör çıktı. Asena, hastalığını Vatan Gazetesi'ndeki köşesinde duyurarak okurlarıyla paylaştı.

Gazeteci Yazar Duygu Asena'nın beyninin MR'ında görülen kitlenin tümör olduğu tespit edildi. Vatan Gazetesi'nde kaleme aldığı yazısında beyninde bir sorun olduğunu okurlarına açıklayan Asena'nın MR'ında beyninde görülen doku değişikliklerinden kuşkulanan doktorlar kesin tanı için biyopsi yapılmasını uygun gördü.

HEMEN TEDAVİ
Amerikan Hastanesi'nin beyin ve sinir cerrahları dün beyine yaptıkları biyopsiyle doku değişikliği olan bölgelerden örnek aldılar. Biyopsinin kesin sonuçlarının alınmasından sonra hemen tedaviye başlayan doktorlar, 'Konuşmak için henüz çok erken' dediler. Tedavisine hemen başlanan Duygu Asena ise dostlarına gönderdiği e-posta ile sağlık durumunu ve tedavisini şöyle anlattı:

İYİYİM E-MAİLİ
'Yaklaşık 15 gün önce, psikolojik zannettiğim bazı nedenlerle Dr. Saffet Murat Tuna'ya başvurdum. O da beni hemen beyin MR'ına yönlendirdi. Ertesi gün Amerikan Hastanesi'nde çekilen MR'da iki adet lezyon görüldü. İki gün önce iğne ile parça alınarak yapılan biyopsi sonucunda ise rahatsızlığıma 'beyin tümörü' teşhisi konuldu.

Amerikan Hastanesi, tüm imkanlarını kullanarak tedavimi başlattı. Gayet iyiyim. Güven içinde dostlarımın yoğun ilgisi ve sevgisiyle çevrelenmiş durumdayım. Bir kez daha bana gösterilen sevgi ve desteğe teşekkür eder, bir süre dinleneceğimi ama yazılarımı sürdüreceğimi bilmenizi isterim. Sevgiyle... Duygu Asena'

OKURUYLA PAYLAŞTI
Asena yakalandığı hastalığı, geçtiğimiz pazar günü yazdığı yazıyla köşesinde okurlarıyla şöyle paylaşmıştı: 'Bir gün birisi size, o birisi bir doktordur elbette, beyninizde bir şeyler olduğunu söyleyebilir. Evet bir beyin MR'ı çektirmişsinizdir ve beyninizde bir şeyler vardır. İşte o andan itibaren hayatınız tamamen değişecektir. Mesela beyninizdeki o şeye biyopsi için girip, bir lokmacık şey alıp baksınlar mı yoksa ciddi bir ameliyat gibi girip ne varsa alsınlar mı? Buyurun bakalım, bu kararın ne kadar ciddi olduğunun farkındasınız herhalde. Bir de tabii bu ameliyatı Türkiye'de değil, doğrudan Amerika'ya uçup yaptırmak var... Ama tüm bunlara acele karar vermek gerekiyor.'

KİTAPLARI OLAY YARATTI
Duygu Asena 19 Nisan 1946'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde pedagoji okudu. 1972 yılında Hürriyet Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. Kelebek Gazetesi'nde köşe yazarlığı, muhabirlik yaptı. 1978'de Gelişim Yayınları'na Genel Yayın Yönetmeni olarak girdi ve Kadınca ile birlikte Onyedi, Ev Kadını, Bella Bayan, First gibi pek çok dergi yönetti. Söz, Sabah, Güneş, Milliyet ve Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı, yöneticilik ve röportaj yazarlığı yaptı. Halen Vatan Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyor. Duygu Asena, Umut Yarıda Kaldı, Yarın Cumartesi, Bay E adlı üç filmde rol aldı. Asena'nın 'Kadının Adı Yok', 'Aslında Aşk Da Yok', 'Kahramanlar Hep Erkek', 'Değişen Bir Şey Yok', 'Aynada Aşk Vardı' isimli kitapları bulunuyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.09.2004
526
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.