Magazin

BETÜL DEMİR, SEZEN AKSU ŞARKILARIYLA COŞTURDU

BETÜL DEMİR, SEZEN AKSU ŞARKILARIYLA COŞTURDU

KIRKLARELİ Üniversitesi'nin bu yıl 5'inci kez düzenlediği Bahar Şenlikleri'nin ilk gecesinde sahneye çıkanpop şarkıcısı Betül Demir, 2 saat boyunca yaklaşık 7 bin kişiyi Sezen Aksu şarkıları ile coşturdu.

KIRKLARELİ Üniversitesi'nin bu yıl 5'inci kez düzenlediği Bahar Şenlikleri'nin ilk gecesinde sahneye çıkanpop şarkıcısı Betül Demir, 2 saat boyunca yaklaşık 7 bin kişiyi Sezen Aksu şarkıları ile coşturdu. Sanat hayatında Sezen Aksu'nun ayrı bir yeri olduğunuifade eden Betül Demir, "Sezen Aksu şarkılarının benim kariyerim boyunca çok çok önemi var" dedi.
Bahar şenlikleri, Betül Demir konseri ile başladı. Kırklareli Üniversitesi Rektörlük arka bahçesindeki konsere yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Konser öncesinde sunucu, sahneye çıkardığı öğrencilere itiraflarda bulunmaları karşılığında bir restoranda ücretsiz hediye edeceğini söyledi. Bunun üzerine Pınarhisar Meslek Yüksekokulu'nda okuyanFatihadlı öğrenci, Programlama dersinde CD'den kopya çektiğini itiraf edince iki kişilik ücretsiz yemek kazandı. Daha sonra sahneye çıkan Betül Demir, üzerindeki mini elbiseyle hem göze hem kulağa hitap etti. İlk kez geldiği Kırklareli'nde öğrencilerle buluşmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden Betül Demir, gece boyunca söylediğişarkılarıyla kendini dinlemeye gelenleri coşturdu.
'SEZEN ŞARKILARI SÖYLEMEKTEN KEYİF ALIYORUM'
Betül Demir, sanat hayatında ve her çıktığı konserde hiç eksik etmediği Sezen Aksu şarkıları için "Sezen Aksu şarkıları benim kariyerim boyunca çok çok önemi var. Sezen Aksu sadece benim için değil hepimiz için çok şey ifade ediyor. Bugün buralarda müzik yapabiliyorsak onun attığı temel taşlar sayesindedir. Kendi müziğini de yapan birisi olarak da ayrıca çok büyük saygı duyuyorum ve şarkılarını söylemekten çok büyük keyif alıyorum" dedi.
Sahnede yaklaşık 2 saat kalan Betül Demir, bugüne kadar çıkardığı albümlerindeki şarkıların yüzde 80'inin sözlerini, menajerliğini de yapan kız kardeşi Sude Betül Demir'in yazdığını ifade etti. Demir, şunları söyledi:
"Sude Bilge Demir şarkıları üç albümündeki şarkıların yüzde 80'i oluşturuyor. En güzel ve hit olan şarkılarım onun kaleminden çıktı. 'Bütün gece sabah kadar' gibi şarkıların sözleri onun kaleminden çıktı. İnsanların bizlerle birlikte şarkılarımızı söylediği zaman çok duygulanıyoruz. Her konserime gelmeye çalışan kız kardeşim Sude Bilge Demir bu gecede beni yalnız bırakmayarak Kırklareli'ne geldi. Kız kardeşimle bugüne kadar yaptıklarımız bizim en büyük hayallerimizdi. Bunları gerçekleştirmiş olmak dünyanın en büyük mutluluğu."
FİNAL KONSERİ GRİPİN
Öğrenci gruplarının sinema, tiyatro, dans, defile, spor müsabakaları ile şenlik devam edecek. Şenlik, 16 Mayıs akşamı Gripin konseri ile sona erecek.


Yayın tarihi: 15.05.2012
644
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.