Magazin

Beş ayda ikinci kez büyük ikramiye

Beş ayda ikinci kez büyük ikramiye

Amerika Birleşik Devletleri'nde 55 yaşında bir kadın, beş ay içerisinde ikinci kez piyango talihlisi oldu.

ABD'de inanılması güç bir olay yaşandı. 55 yaşındaki Donna Goeppert, beş ay içerisinde ikinci kez piyango talihlisi oldu. Çekilişte büyük ikramiyenin çıkma şansı 1.44 milyonda birdi.

Bir milyon dolarlık büyük ikramiyesi olan Pennsylvania lotosunun ikinci kez büyük ikramiye talihlisi olan Donna Goeppert'in büyük ikramiyeyi iki kere kazanma şansı ise çok daha azdı: 419 milyonda bir.

Eşi inanmamış
20 dolarlık piyango biletini aldığı dükkanda hâlâ şokta olduğunu söyleyen Goeppert, kendisine ikinci kez piyango vurduğunu öğrendiğinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

"İnanılmazdı. Havala hoplayıp, zıplayarak eşimi aradım. İnanamadı tabii. İlk aradığımda, 'Dalga geçme benimle...' gibi şeyler söylüyordu. Ama yaklaşık 45 saniye içinde soluğu loto dükkanında aldı."

Oynamaya devam
Donna Goeppert, ilk ikramiyesini kazanmasının ardından evinin ipoteğini ödemiş, torunlarının eğitimi için bir miktar parayı kenara ayırmış ve yeni bir Cadillac satın almıştı. Şimdi ise Goeppert'in planı emekliye ayrılmak ve muhtemelen loto oynamaya devam etmek...
Yayın tarihi: 16.06.2005
450
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.