Magazin

Berna bu ödülü haketmedi!

Berna bu ödülü haketmedi!

Afife Tiyatro ödüllerinde 'Dönmedolap'taki rolüyle 'En İyi Kadın Oyuncu' seçilen Berna Laçin'den bu ödülün geri alınması için aralarında Nilgün Belgün'ün de bulunduğu bazı tiyatrocular harekete geçti.

Tiyatrocular, oyunun orijinal versiyonunda rol alan Alain Delon'a ulaşarak, 'Dönmedolap'ın komedi olmadığının teyidini almak istiyor.

Bu yılki Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde, Berna Laçin "Dönmedolap" adlı oyundaki rolüyle, müzikal-komedi dalında "En İyi Oyuncu" seçilmiş, ancak bu tartışmaları da beraberinde getirmişti. Laçin'in ödülü hak etmediğini söyleyen Şahnaz Çakıralp'in "Komedi ve müzikal dalında Berna Laçin'in ödüle layık görülmesi, camiadaki herkes gibi beni de şaşırttı. Çünkü Berna Laçin'in ödül aldığı oyun komedi tarzında değil. Bence bu jüri oyunu izlemeden ödül verdi" sözleriyle başlayan tartışmada, Alain Delon'un da adı geçmeye başladı.

Laçin'in rol aldığı oyunun komedi olmadığının altını çizen Nilgün Belgün, Eric Assous'un yazdığı, ilk kez 12 Ekim 2004'te Paris'te Theatre Marigny'de sahnelenen 'Les Montagnes Russes'de rol alan Alain Delon ve Astris Veillon'a ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Nilgün Belgün, şunları söyledi:

Alain Delon'a ulaşmaya çalaşıyoruz'
'Bu oyun komedi değil. Hatta bunu Berna Laçin'le yanyana oturduk ve biz de konuştuk. O sadece verilen ödülü aldı ama onun da gösterilmesi gereken dal Zuhal Olcay'ın aldığı 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü olmalıydı. Bunu bütün oyuncular iyi biliyor. Oyunun komedi olmadığını. Can Gürzap, Metin Serezli, Ali Poyrazoğlu, Volkan Severcan ve Şebnem Özinal dahil birçok tiyatro sanatçısıyla birlikte Alain Delon'a ulaşmaya çalışıyoruz. Oyun, halen Paris'te kapalı gişe oynuyor. Fransız sanatçıyla e-mail iletişimi kurma yoluna gittik ve haber bekliyoruz. Ondan oyunun ne tür olduğunun yanıtını almak istiyoruz. Bu eğer bir güzellik yarışması olsaydı, jüri istediğine oy verebilirdi ama bu oyun normal bir oyun ise kimse ona komedi diyemez. Bizim oyunumuz 'Tepetaklak' mesela komedidir, afişimizde böyle yazar. Fakat Dönmedolap'ın komedi olmadığını bir tek jüri bilmiyor, ilginç...'
Yayın tarihi: 03.05.2006
460
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.