Magazin

Berlin Olimpiyat Stadı'nın çimleri satılık

Berlin Olimpiyat Stadı'nın çimleri satılık

18. Dünya Kupası final maçının oynandığı Berlin Olimpiyat Stadı'nın çimleri, bir Alman firması tarafından satışa çıkarıldı. Stadın penaltı noktası ise 4 bin euro'ya satıldı.

Stattan büyük özenle parçalar halinde sökülen, özel soğutuculu kamyonlarla işlenmek üzere bir merkeze götürülen çimler, burada akril kutulara yerleştirildi.

Yaklaşık 750 gram ağırlığındaki, 14 x 8 x 5 santimetre büyüklüğündeki 'kutsal çim', 75 euro'dan satılıyor.

Alman firması Quelle, çimin yanında 'gerçekten Berlin Olimpiyat Stadından' olduğunu gösteren bir de sertifika veriyor. 'www.quelle.de' internet adresinden ulaşılabilen firmanın Türkiye'ye sevkıyatı bulunmuyor.

PENALTI NOKTASINA 4 bin euro
Dünya Kupası maçlarında kullanılan stadın bir penaltı noktası da internetteki satış sitesi 'eBay'da açık artırmaya çıkarıldı. 25 x 25 x 8 santimetre büyüklüğündeki, yine akril kutu içindeki orijinal penaltı noktası, 4000 euroya alıcı buldu. Penaltı noktası ve Quelle'nin sattığı çimlerden elde edilecek gelirin bir bölümü hayır işleri yapan Uwe Seeler vakfına bağışlanacak.
Yayın tarihi: 14.07.2006
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.