Magazin

Benim için ne yaparsın?

Benim için ne yaparsın?

ABD'li koca, eşi için önce içki ve sigarayı bıraktı, sonra da 'riskli' uyarısına rağmen karaciğerinin yüzde 60'ını verdi.

Hayat müşterek. ABD'de fedakâr bir koca, karaciğerinin yüzde 60'ını vererek karısının hayatını kurtardı. Doktorların uyarılarına rağmen kendi hayatını riske atan Teddy Mocibob, operasyona hazırlık için sigara ve içkiyi de bıraktı. 43 yaşındaki Elena Mocibob'un karaciğerindeki ciddi bir problem sebebiyle organ nakli yapılması gerekiyordu. Doktorlar aksi takdirde kadının birkaç yıl ömrü kaldığını söyledi.

apılan testlerde Teddy Mocibob'un karaciğerinin dört yıllık eşiyle tamamen uyuştuğu ortaya çıkınca, fedakâr koca hiç düşünmeden operasyona girdi. Doktorlar Mocibob'a operasyonun riskli olduğunu, hayatını kaybedebileceğini söyleseler de, her şey yolunda gitti. 50 yaşındaki koca, nakil öncesinde yıllardır kullandığı içki ve sigarayı da bıraktı. Ameliyat sonrasında gazetecilere 'Gerekirse aynı şeyi yine yaparım' diyen âşık koca ekledi: "Biz karı ve kocayız. Yani biriz."
(Radikal)
Yayın tarihi: 12.08.2003
422
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.