Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Bende şeytan bol Tanem'de hiç yok'

'Bende şeytan bol Tanem'de hiç yok'

Ayşe Özyılmazel ve Tanem Sivar'ın ortaokuldan beri iki yakın arkadaş olduklarını biliyor muydunuz?

Şu sıralar Beyaz'la yaşadığı aşkla gündemde olan Sivar ve "Aramızda zıtlığın uyumu var" diye söz ettiği arkadaşı Özyılmazel, nasıl tanıştıklarını, son dönemde neler yaptıklarını ve nasıl bir ruh hali içinde olduklarını Elele dergisine anlattı.

İlk karşılaştığınızda kaç yaşındaydınız ve neredeydiniz?
- Ayşe: Iıııı... Taneem, yıl kaçtı? Okuldaydık da...
- Tanem: 1992... İstek Vakfı Semiha Şakir Lisesi'nde, okulun ilk haftasında koridorda çarpıştık, birbirimizi bulduk.

Birbirinizle ilgili ilk izleniminiz neydi?
- Ayşe: Benim Tanem'le ilgili ilk izlenimim hassas, sevimli, enerjik, kırılgan ve fazlasıyla pozitif olduğuydu. Okuldaki diğer kızlara benzemiyordu. Komikti. Bu ne sevimli bir kız diye düşünmüştüm. Arkadaş oldukça daha birçok güzel yönünü keşfettim.
- Tanem: Ayşe'yi ilk tanıdığımda, aranı iyi tutman gereken, Amerikan filmlerinin hain amigo kızları gibi bir hali vardı. Sonra anladım ki alakası yok, dünyanın en duygusal, düşünceli ve ürkek kızı.

Hiç aynı kişiye aşık olduğunuz oldu mu?
- Ayşe: Yok artık daha neler. Bu kitapta öyle şeyler yazmaz.

Tanıştığınızdan bu yana arkadaşlığınız hep devam etti mi, kesintiye uğradı mı?
- Tanem: Üniversiteye girene kadar kopmadık, fakat ister istemez benim yurt dışına gitmem yüzünde bir süre görüşemedik. Türkiye'ye bir geldim, bizim kız büyümüş de yazar olmuş. Küçükken köşe kapmaca oynardık, pek de başarılı değildi ama gerçek hayatta kapmış işte en güzel köşeyi.
- Ayşe: Tanem Amerika'dan döndüğünde, benim hayatım gerçekten çok değişmişti. O giderken anne evindeydim, annemin yemeklerini yerdik. Döndüğünde ise ona kendi evimde poğaça yaptım. Tanem de Amerika'dan dönmüş, Acun'un yanında işe girmek üzereydi.

Onun en çok neyini seviyorsunuz?
- Tanem: Ben Ayşe'nin en çok espri gücünü seviyorum. Bir de çevresindekilerin güzelliği, başarısı ve mutluluğuyla mutlu olan, bundan gurur duyup herkese haykırmaktan çekinmeyen bir insan.
- Ayşe: Canım benim çok teşekkür ederim, ne mükemmel sözler bunlar. Ben de Tanem'in en çok sürekli özür dilemesi ve teşekkür etmesini seviyorum, hatta bu huyuna çok gülüyorum. şaka bir yana, Tanem'in güzel yüzünü, sevimli gözlerini, bir telefonla koşup gelmesini, onunla eğlenmeyi, onun bitmeyen pozitif enerjisini ve iyiliğini seviyorum. Melek o melek!

Onun en çok neyini kıskanırsınız?
- Tanem: Onun hiç kıskanç olmamasını!
- Ayşe: Sen öyle san! Ben senin yiyip yiyip kilo almamanı kıskanıyorum. Bu ne adaletsiz bir dünyadır!

Birlikteyken en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?
- Ayşe: Konuşmaktan herhalde. İkimiz de çok konuşkanız zaten, cır cır cır bitmiyor.

Nasıl bir ikilisiniz? Zıt mı, uyumlu mu?
- Tanem: Bizde zıtlığın uyumu var.
- Ayşe: Süper cevap oldu Tanem. Çok doğru! Ben dominantım, Tanem değil. Ben insanların kötü yönünü düşünürüm, Tanem'in aklına bile gelmez. Ben hep bütün ihtimallere hazırlıklıyım, Tanem hep en iyiye hazırlıklı. Benim şeytanım bol, Tanem'de hiç şeytan yok. Ben dakiğim, Tanem hep geç kalır. Bilmem anlatabildim mi Tanem Hanım.
- Tanem: Ama ben Acun'un yanında yetiştim, biz her yere geç kalırız!

Birbirinizi nasıl tanımlarsınız?
- Ayşe: Bi'taneeem, deli gibi severiim seni ben.
- Tanem: Ayşem, Ayşem, benim güzel Ayyyşem.

Erkek arkadaşlarınızı birbirinizle tanıştırır mısınız? Erkek arkadaş konusunda onun fikrini alır mısınız?
- Ayşe: Olsa dükkan sizin! Önce bir adamı bulayım, sonra fikrini sorarım. Tanem'e gelince; ona zaten fikir beyan etmeye gerek yok.

Şu anda aşk hayatınız nasıl gidiyor?
- Ayşe: Ama sen duymadın galiba, az önce ne dedim? Bende aşk yok dedim yok! Reca edeceğim bu bahsi kapatalım kuzuum.

Erkek arkadaşlarınızın playstation'ı size tercih ettiği zamanlar oldu mu?
- Ayşe: İki yıldır düzenli bir ilişki yaşamadığım ve önceki erkek arkadaşımın playstation merakı olmadığı için gururla ifade ederim ki, playstation'a tercih edilmedim. Ama gelecekte edilme ihtimalim büyük; birçok kız arkadaşımda durum tespiti yaptım.

Şu an hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz?
- Ayşe: Hayatımın en güzel, hareketli, üretken ve kendini keşfetme yolunda en doğru adımları attığıma inandığım dönemindeyim.
Yoruluyorum, sıkılabiliyorum ama mutluyum.
- Tanem: Hiçbir şeyin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını ve algılanmadığını daha yeni yeni keşfedebildiğim bir döneme girdim. Ve bu beni gerçekten çok olgunlaştırdı.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 02.07.2010
511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.