Magazin

Belçika'da Türk star: Hadise

Belçika'da Türk star: Hadise

Belçika'nın Limburg bölgesine 70'li yılların başında yerleşmiş Sivaslı bir ailenin kızı olan Hadise, Belçika'yı sarsıyor.

Hadise'nin fotoğrafları sağda

1985 doğumlu olan Hadise Açıkgöz, 2003 yılında Belçika'nın en büyük televizyon kanalı olan VTM'in düzenlediği "Idool" (Popstar) isimli şarkı yarışmasına katıldı ve şöhret kapılarını açtı. Belçika'nın tanınmış prodüktörlerinin gözüne giren Hadise, bu aralar Belçika'yı "Milk Chololate Girl" adlı albümüyle altüst etti.

Sivaslı ailenin kızı
İlk olarak 'Sweat' isimli şarkı ile piyasaya giren yetenekli sanatçı, ardından 'Stir me up' ile patlama yaptı. 'Milk Chocolate Girl' isimli parçayla yoluna devam eden Hadise'nin ilk albümü Kasım ayından itibaren müzik marketlerinde yerini aldı.

Hadise'nin 'Stir me up' şarkısı İngilizce sözlere sahip. Ancak şarkıda Türkçe, "Seni istiyorum, yaklaş yanıma, sakın korkma, sana hastayım anlasana, yaklaş yanıma sakın korkma, sana hastayım bunu anlasana" sözleri de yeralıyor.

Şarkı, Türkiye'de de yabancı müzik radyolarında sık sık çalınıyor. Sivaslı bir ailenin dört çocuğundan biri olan Hadise'nin, albümünün çoğu İngilizce parçalardan oluşuyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 12.12.2005
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.