Magazin

Bekarlara evlilik okulu

Bekarlara evlilik okulu

Kayseri'de faaliyet gösteren Varoluş Psikolojik Danışma Merkezi ve Özgün Anaokulu tarafından bekarlara, sözlülere, nişanlılara veya evli olup da bazı sorunlar yaşayanlara yönelik 5-25 Mayıs tarihleri arasında "Evlilik Okulu" açılacak. Okulda, tiyatro sanatçıları Oya Başar ve Levent Kırca çifti de ders verecek.

Varoluş Psikolojik Danışma Merkezi sahibi ve Evlilik Okulu Koordinatörü uzman psikolog Halis Özerk, yaptığı açıklamada, Türkiye'de son birkaç yıldan beri yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle aile içi çatışmalar, eşler arasındaki problemler, boşanma, aile içi şiddet kullanmalarda artışlar görüldüğünü, gençlerin kimlik arayışlarıve ilgi ihtiyacı nedeniyle sağlıksız gruplara üye olmaya yöneldiklerini, bu gibi olumsuzlukların ailenin önemini artırdığını kaydetti.

Bireylerin davranış özellikleri ve alışkanlıklarının temelinin ailede atıldığını bildiren Özerk, sağlıklı aile ortamında yetişen bireylerin de sağlıklı olacağını söyledi.

Evlenecek olanlar ile evli olup da bazı sorunlar yaşayanlara yardımcı olmak için evlilik okulu açacaklarını belirten Özerk, okulda Hacette, Ankara ve Erciyes üniversitelerinden hocaların yanı sıra ünlü tiyatro oyuncuları Oya Başar ve Levent Kırca çiftinin de ders vereceklerini bildirdi.

Özerk, kayıtların başladığını, okula katılacaklara cumartesi ve pazar günleri 2,5 saat teorik ve uygulamalı dersler verileceğini, tek kişi katılanlardan 85, eşiyle birlikte katılanlardan da 150 milyon lira ücret alacaklarını kaydetti.
Yayın tarihi: 08.04.2002
397
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.