Magazin

'Behzat Ç. benden intikam aldı'

'Behzat Ç. benden intikam aldı'

Onur Bayraktar hayatını kaybettikten hemen sonra 'Leyla'nın Evi' oyununu sahnelediği için eleştirilen Nedim Saban, bu olayın 'Behzat Ç.' dizisine konu edilmesine tepki gösterdi: "Yazdığım yazı için benden öç almışlar.'

Güncellenme tarihi:

Genç  oyuncu Onur Bayraktar’ın 2010 yılında geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybetmesinin hemen ardından, rol aldığı “Leyla’nın Evi” oyunu sahnelenmeye devam etmiş, “Perde kapatmamak tiyatro geleneği. Perdenin arkasında ağlıyoruz ama sahneye çıkıp oyunumuzu oynuyoruz” diyen oyunun yönetmeni Nedim Saban tepki çekmişti. Star TV’nin ilgiyle izlenen dizisi “Behzat Ç.”nin pazar akşamı ekrana gelen yeni bölümünde, günlerce manşetlerden inmeyen bu olayı hatırlatan bir sahne ekrana geldi.

O sahnede tiyatro oyuncuları “Hamlet”in provasını yaparken rejisör “Burak gelmedi mi?” diye soruyor. Provalar devam ettiği sırada tiyatro salonuna giren polis memurları “Boşuna beklemeyin, Burak gelmeyecek. Oyun iptal. Burak dün gece öldürüldü. Başınız sağ olsun” diyor. Sonraki sahnelerde oyuncular rejisöre “Akşam oyun iptal, değil mi?” diye soruyor, ancak rejisör “Olmaz, devam edeceğiz. Bir şekilde halledeceğiz. Siz ne biçim tiyatrocusunuz? Ben babam öldüğü gün bile sahneye çıkmış adamım. Hem kontratlarınızı da hatırlatırım” yanıtını veriyor.

Nedim Saban, bu sahnenin yayınlanmasının ardından dizi ekibinin kendisinden ‘intikam’ aldığını öne sürdü. Ünlü tiyatrocu, Twitter’daki sayfasına şunları yazdı: “Mesele çözüldü. Behzat Ç.’yi sokakta çevirip ‘Bana da küfür et’ diye yalvaran kadını yazmıştım. Öç almışlar ama bunu ölünün sırtından yapmak? Seyredemedim ama Behzat Ç. ne yazık ki Onur’u kullanarak bana gönderme yapmış. Cenaze günü Onur’un partneri Ayça’ya (Varlıer) çekim yaptırdılar halbuki.”

(Milliyet)

Yayın tarihi: 17.01.2012
485
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.