Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bayram turu değil, alkol turu!

Bayram turu değil, alkol turu!

Danimarka'nın 1 Ekim'den itibaren alkollü içkilere uyguladığı vergiyi yüzde 50 indirmesiyle içki fiyatları yarı yarıya ucuzladı. İsveçliler Danimarka'ya özel otobüs seferleri düzenlenmeye başladı.

İsveçliler, alkollü içki fiyatlarında yüzde 50 indirime giden Danimarka'ya özel otobüs seferleri düzenliyor. Daha önce alkollü içki fiyatlarının ucuz olduğu Almanya'yı tercih eden İsveçliler, şimdi fiyatların daha düşük olduğu komşu ülke Danimarka'ya gidiyor. Artık İsveç'in birçok kentinden Danimarka'ya otobüs seferleri de düzenleniyor.

1 insan 1 şişe, 2 insan 2 şişe
Daha fazla alkol almak isteyen İsveçliler, Danimarka'ya eşleri ve çocuklarını da götürüyor. Danimarka da bu talep patlamasından memnun. Alkollü içki satan dükkanlar kapasitelerini her geçen gün artırıyor.

İsveçli polise "aşırı hız" cezası
Bu arada İsveç'te iki polis memuru, mafya tarafından ölümle tehdit edilen bir kişiyi ekip arabasıyla başka bir şehre götürürken hız sınırını aştıklar gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı. Polis memurları, arkasına karavan bağlı ekip arabasına aldıkları önemli tanığı, Straengnaes şehrinden Skaone bölgesinde başka bir yere götürmek için E-4 karayoluna çıktı. Ülkenin güneyindeki Skaone bölgesinde saatte 80 km. hız yapmaları gereken yolda saatte 94 km.'lik hızla giden polis memurları, yol kenarındaki kameraya yakalandı.

"Göreve başındaydık"
Polis memurlarına aşırı hızdan dolayı önce para cezası verildi. Para cezasını ödemeyi kabul etmeyen İsveçli polis memurları hakkında daha sonra dava açıldı. Aşırı hız yapmak suçundan hakim karşısına çıkan polis memurları, savunmalarında görev gereği hız yapmak zorunda kaldıklarını söylediler.
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.