Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Basketbolda rakipler belli oldu

Basketbolda rakipler belli oldu

34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerinde Türkiye, (B) Grubu'nda Litvanya, Hırvatistan ve Bulgaristan ile yarışacak.

Sırbistan-Karadağ'da 15-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerinin kura çekimi yapıldı. Belgrad'daki Sava Center'de yapılan kura çekimine 2. torbadan katılan Türkiye, (B) Grubu'nda Litvanya, Hırvatistan ve Bulgaristan ile eşleşti.

Kura çekimi sonunda diğer gruplar da şöyle oluştu:

 • (A) Grubu: Rusya, Almanya, İtalya, Ukrayna

 • (C) Grubu: Slovenya, Fransa, Yunanistan, Bosna Hersek

 • (D) Grubu: Letonya, Sırbistan-Karadağ, İspanya, 2. eleme turundan gelecek takım


 • Maçlar Podgorica'da
  Türkiye, grup maçlarını ise Podgorica kentinde yapacak. (A) Milliler, gruptaki ilk maçında Litvanya ile karşılaştıktan sonra, sırasıyla Bulgaristan ve Hırvatistan ile mücadele edecek.

  Tanjeviç: Zor gruba düştük
  Belgrad Sava Center'daki kura çekimine katılan (A) Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjeviç, zor bir gruba düştüklerini belirterek, "Litvanya ile yapacağımız ilk maç çok önemli. Statü gereği grupta ilk sırayı almamız lazım" dedi.

  Türkiye, geçen yıl eylül ayında yapılan grup eleme maçlarını yenilgisiz lider tamamlayarak finallere katılmaya hak kazanmıştı.
  376
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.