Magazin

Başından vuruldu ruhu bile duymadı

Başından vuruldu ruhu bile duymadı

Pazarda silah sesi duyup kendisini yere atan Hanifi Çakır, başına kurşun saplandığını bacağı için hastaneye gittiğinde öğrendi.

İşçi emeklisi Hanifi Çakır (49), önceki gün pazarda dolaştıktan sonra Basmane Tren İstasyonu'na yaklaşırken bir el silah sesi duydu. Önce kendini yere attı, sonra kalktı, otobüse bindi, eve gitti. 6 saat sonra bacaklarında uyuşma hissetti ve ayağa kalkmakta zorlandı.

Hastaneye giden Çakır'ın röntgen filminde başının üst kısmında 9 milimetre çapında bir kurşun olduğu görüldü. Kurşundan operasyonla kurtulan Çakır, "Başımda bir kanama, ağrı hissetmedim" dedi.

Doktorlar, "Kurşunun, etkili olduğu mesafenin bitimine yakın bir yerde Çakır'ın başına isabet ettiğini düşünüyoruz. Kemiğe isabet eden kurşunun hızı azalmış. Beyne bir zarar vermeyip biraz baskı yapmış" diye konuştular.

'Yorgun kurşun'
Adli Tıp uzmanları, havaya sıkılan kurşunun düşerken Çakır'ın başına isabet etmiş olabileğini kaydetti. Uzmanlar, bunu "yorgun kurşun" olarak nitelendiriyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 01.12.2004
355
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.