Magazin

Başarısını babasına borçlu

Başarısını babasına borçlu

Babası, Maria Sharapova'nın tenis yeteneğine öyle güvendi ki, daha yedi yaşındayken kızını elinden tutup, vatanı Rusya'yı terk etti.

Maria Sharapova'nın babasına düşkünlüğü tahminlerin çok ötesinde. O, babası olmadan bugünkü konumuna asla gelemeyeceğini çok iyi biliyor. Yuri Sharapova, kızının tenise olan merakını ve yeteneğini keşfedince, her şeyi göze almış ve vatanı Rusya'dan kızıyla birlikte, yeni dünyaya doğru yola çıkmıştı.

Maria daha yedi yaşındayken, ailenin diğer fertlerini geride bırakmışlar ve 700 dolar borç alarak Florida'ya yerleşmişlerdi.

Yuri Sharapova'nın tek istediği, kızını dünyaca ünlü tenisçi Pete Sampras'ın tenis öğretmeni olan, Robert Lansdorp'un ellerine teslim etmekti. Ders ücreti ve geçim masrafını karşılamak için, her türlü işte çalışmaya da dünden hazırdı.

Top dayanmıyor
Fedakar baba Yuri Sharapova, eşiyle diğer çocuklarını ancak iki yıl sonra Amerika'ya getirtebildi. Ama emeklerinin boşa gitmediğini görmek, yaşadığı tüm sıkıntıları unutturdu.

Maria Sharapova, 2004 yılında Wimbledon dahil tam 55 maçı kazanarak, herkesi şaşırttı. 17 yaşındaki tenis şampiyonu, bugün dünyanın en çok para kazanan sporcularından biri.

2004 yılına, dünya sıralamasında 34'üncü olarak başlayan genç tenisçi, yılın sonunda listede dördüncü sıraya yükseldi. Bu gidişle, Maria'nın raketine top dayanmayacak!
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 09.03.2005
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.