Magazin

Başarılı 11 kadına ödül

Başarılı 11 kadına ödül

İstanbul Lions 118-Y Federasyonu Kadın ve Aile Sorunları Komitesi tarafından çağdaş ve başarılı Türk kadınını temsilen seçilen sanat ve iş dünyasından 11 kadına törenle ödülleri verildi.

Medya dalında ödüle layık görülen Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı adına ödülü alan Hürriyet Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, "2 yıldır Hürriyet tarafından yürütülen 'Aile İçi Şiddete Son' kampanyasına verdiğiniz destekten dolayı çok mutluyuz" diye konuştu.

Caddebostan Kültür Merkezi'ndeki törende, eski Devlet Bakanı Önay Alpago, ilk Vali Lale Aytaman, P.W.C Türkiye Başkanı Cansen Başaran Symes, Silk ve Cashmere'in kurucusu Ayşen Zamanpur, Yazar Ayşe Kulin, Tiyatro Sanatçısı Yıldız Kenter, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Zuhal Yorgancıoğlu ve piyanistler Güher ve Süher Pekinel'e ödülleri verildi.

Ayşe Kulin, tüm dünyada kadınlar gününün kutlanmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, kadınların haklarının korunması ve toplumun her kesiminde erkeklerle eşit hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.03.2006
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.