Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Barışmak için para istedi

Barışmak için para istedi

Deniz Akkaya ile girdiği diyalog nedeniyle mahkemelik olan İTO eski Başkanı Mehmet Yıldırım, "Deniz Hanım, hakimin anlaşma önerisine para isteyerek karşılık verdi. Biz de yanaşmadık, dava bu yüzden uzuyor" dedi.

Deniz Akkaya ile Mehmet Yıldırım arasındaki kavga, 2002 yılında patlak vermiş, Akkaya, kendisinin söylediği iddia edilen "Bir işadamı bir haftalık aşk karşılığında bana 300 bin dolar teklif etti" sözlerinin ardından basına, "İşadamı ekonomiyi de bilir, piyasa fiyatlarını da, kimseye değerinden fazla para vermez" diye açıklama yapan Yıldırım aleyhine, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Akkaya geçtiğimiz hafta da, "Eğer iş daha uzarsa ben de Deniz Akkaya kaç para ediyor diye bilirkişi isterim" dediğini öne sürdüğü Mehmet Yıldırım'ı, hukuki yaptırımlardan korkmamak ve mahkemeleri etkilemeye çalışmakla suçlayıp savcılığa başvurdu. Gelişmeler üzerine Mehmet Yıldırım şunları söyledi:

Deniz Hanım'la başa çıkamıyorum
"Vallahi Deniz Hanım'ın ne istediğini aslında kendisine sormanız lazım. Dört yıl önce başlayan dava, konuştuğu için devam ediyor. Ben ne söylersem söyleyeyim, Deniz Hanım'la başa çıkamıyorum. Bir bakıyorum toplum önünde suçlu gibi duruyorum. Mahkemede hakim bize aranızda anlaşın dedi. Ben de kendisine anlaşmak istediğimi söyledim ama Deniz Hanım bana, 'Özür dileyeceksin, şu kadar para istiyorum' dedi. Biz de tabi yanaşmadık, dava devam etti. Biz Deniz Hanım'ın adını vermeden, bilirkişi tayin edilsin dedik. Bu sözlerden sonra yine olay oldu. Ben bu olayların mücadelesini işadamları için yaptım.

İşadamı arkadaşlarım da sürekli beni arıyor ve bilirkişi olmak istediklerini söylüyorlar. Ben de onlara eşlerinden yazılı kağıt getirmelerini söylüyorum. Herkes bilirkişi olmak istiyor. 7 Kasım'da mahkememiz var, bakalım ne olacak. Benden davacı olmuş ama henüz bana gelen bir resmi yazı yok..."
(Hürriyet)
351
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.