Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Barış için 1 dakika sinema

Barış için 1 dakika sinema

Barışın önemini ve güzelliğini vurgulamak amacıyla 3 Türk genci "Barış İçin Sinema" projesi başlattı. Proje, 100 ayrı yönetmenin "Barış" konulu 1'er dakikalık filmlerinin bir bütün halinde sunumunu içeriyor.

100 yönetmen, "Barış İçin Sinema" projesiyle,1 dakikada barışı anlatacak.Barış için harekete geçmek gerektiğini düşünen Başak Ertürk, Barış Özkaya ve Gürşat Özdamar, "Barış İçin Sinema" projesiyle barışın önemini tüm dünyaya anlatacak. Barış için 100 yönetmeni bir araya getirecek olan proje, 1 dakikalık kurmaca, deneysel ve belgesel filmlerden oluşacak. Sadece "Barış"ın anlatılacağı ve birbiriyle bütünlük sağlayacak 100 film birleştirildiğinde ise 100 dakikalık bir bütünlük oluşacak.

1 Eylül Dünya Barış gününde barışseverelerin beğenisine sunulacak film için Hindistan, Fransa, Japonya, ABD, Filipinler, Pakistan, İngiltere, Malezya'dan başvurular gerçekleşti
(ANKA)
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.