Magazin

'Bana yapılanlar insani değil'

'Bana yapılanlar insani değil'

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, atv'de yayımlanan programındaki "talihsiz şaka" olayının ardından dün Kanal D Haber'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtladı.

Kamuoyundan büyük tepki çeken şakanın şovun bir parçası olduğunu ve her programda yaptığını söyleyen Erbil, "Pantolonlarını indirince içinden uzun kilot çıkıyordu. Komik bir görüntü oluyordu. Ancak arkadaşımız o gün giymemiş. Programın başında kontrol edemedim. Başıma böyle bir talihsizlik, böyle bir kaza geldi" dedi.

'Sabote etti deniyor, bu çok acı'
Entellektüel kesimin ve bazı siyasilerin kendisine karşı linç başlattığını iddia eden Erbil şöyle devam etti:

"Televizyondaki sistem, reytinge paraya dayanıyor. Halk, düşme kalkma, komikliklere çok gülüyor. Böyle bir kaza ilk kez başıma geliyor. Birden bire 'Mehmet Ali'yi asalım, keselim' oldu. Bu hiç insani değil. Baskıcı davranışlar beni çok üzdü. Ben sadece güldüren bir insan değilim. Farklı bir misyonum var. Engelli insanlara yaşam sevinci veriyorum, ekmek parası kazandırıyorum. Bunlar bir anda siliniyor.

Böyle bir olaya sebebiyet verdiğim için özür diliyorum. 'Başka bir kanala geçti, atv'yi sabote etmek için böyle bir şey yaptı' deniliyor. Bu çok acı. RTÜK üyeleri bile bunu söyledi."
(Milliyet)
Yayın tarihi: 20.06.2006
412
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.