Magazin

'Bana lezbiyen iması yaptılar!

'Bana lezbiyen iması yaptılar!

Hülya Avşar ile Ayşe Özyılmazel arasındaki kavga büyüdü. Özyılmazel, "Bana programında lezbiyen imasında bulundu" diyerek Hülya Avşar'dan şika yetçi oldu.

Gazeteci Ayşe Özyılmazel, geçtiğimiz hafta programında kendisi hakkındaki sözleri nedeniyle Hülya Avşar hakkında sert bir yazı kaleme almıştı. Hülya Avşar, yazının ağır hakaretler içerdiğini belirterek 50 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Harekete geçen Özyılmazel de Avşar'a 10 bin TL'lik dava açtı. Özyılmazel'in dava dilekçesinde yer alan ifadeler ise şöyle: "Bana karşı daha önceden kurgulanan çok çirkin bir yayın yapılmıştır.

Çirkin bir komplo hazırlanmış ve bu komplo başarıyla (!) sergilenmiştir. Hülya Avşar, ratingleri düşük programına dikkat çekebilmek için beni çirkin bir komplo içinde kullanmışlardır. Bana milyonlarca izleyicinin önünde açıkca lezbiyen diyen bu kişilerin bu cüretlerinin cezasız kalmayacağına olan inancımızla haklarında hukuki ve cezai yasal yollara başvurulmuştur. Kullanılan cümleler, yapılan açıklamalar, gülüşmeler ve yüz ifadeleri birlikte değerlendirildiğinde toplulumuzun örf, adetlerine ve ahlak kurallarına tümden aykırıdır. Benim onurumla oynandı. Ahlaki şeref, haysiyetime saldırılmış ve tüm değerleri ucuz bir rating alma hevesi uğruna ayaklar altına alınmıştır."

Yılmazel'in dilekçesinde ayrıca yayının düzeltilmesi talep edilerek "Programın izlenirliğini arttırmak uğruna beni karalamakta sakınca görmeyen bu yaklaşımın hukuki himaye görebilmesinin mümkün olamayacağı inancıyla yayının düzeltilmesini talep ve rica ediyorum" ifadeleri kullanıldı.
(Vatan)
Yayın tarihi: 05.05.2011
553
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.