Magazin

Bakkal müziği yapanlar daha ucuza getiriliyor

Bakkal müziği yapanlar daha ucuza getiriliyor

Dünyaca ünlü Arjantinli Otros Aires grubunu Türkiye'ye getiren Deniz Akkaya, "Bakkal müziği yapan birini getirseydik daha az risk alırdık" dedi.

Mankenlik, oyunculuk, dergicilik derken organizatörlük işine de el atan Deniz Akkaya, Banu Noyan'la birlikte elektronik tango müziğinin dünyaca ünlü grubu Arjantinli Otros Aires'i Türkiye'ye getirdi. Grup, bu gece ve yarın Suada'da konser verecek. Akkaya, ilk başta ticari bir iş yapma taraftarı olduğunu itiraf ederek, "Otros Aires'i getirme fikri Banu'dan çıktı. Ben ilk işimiz olarak daha ticari bir iş yapalım, dedim. O da 'İlk işimiz için bazı riskleri alalım' dedi. İyi ki de almışız" dedi.

Grubun hedef kitlesini "Tabiri caizse bakkal müziği denilen müziği dinlemeyi tercih etmeyen, ayakkabılarından saçlarına kadar pür şıklıkta gelen insanlara hitap eden bir grup" diye tanımlayan Akkaya, şöyle devam etti: "Bakkal müziği yapan birini getirseydik daha az risk alırdık. Dünyada bir sürü bakkal müziği yapan var. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Alıcısı daha fazla olan, geniş kitleye hitap eden müzikten bahsediyorum. Bu müziği de seven var ama azınlıkta kalıyor."

Deniz Akkaya'dan sürpriz tango şovu
Deniz Akkaya, Arjantinli Otros Aires grubunu Türkiye'ye getirdi. Bu organizasyon için tango dersleri alan Akkaya, konser sonunda bir de tango şovu yapacak.

Elektronik Tango müziğinin dünyaca ünlü grubu Arjantinli Otros Aires bugün ve yarın konser vermek üzere Türkiye'ye geldi. Banu Noyan ve Deniz Akkaya organizasyonu ile Boğaz'ın eşsiz mekânı Suada'da bugün ve yarın iki konser verecek olan grup Metrocity'de bir basın toplantısı düzenledi. Türk hayranlarıyla buluşmak için Avrupa turne programına İstanbul'u dahil eden Otros Aires'in repertuvarında Münir Nurettin Selçuk'tan eserler de bulunuyor.
Grup üyeleri Barcelona'da yaşarken Türk kültürünü keşfettiklerini anlatırken, "Türk kültürünü çok seviyoruz, insanlarınızdan çok etkilendik.

Türk müziğini bu yüzden kendi repertuvarımızda kullandık" diye konuştu. Toplantı sonrası Türkiye Arjantin Tango şampiyonları Aydın Kocamusaoğlu ve Pelin Koyun bir tango gösterisi yaptı.

Giriş biletleri bir yerli içki dahil 100 YTL, VIP Loca 150 YTL'den satılacak gecenin sürprizi Deniz Akkaya'nın tango şovu olacak.

Tango dersi alıyor
Üç hafta öncesinden tango derslerine başlayan Akkaya, "Banu Noyan, 'Çekinmeyeceksen sen de tango öğren değişik bir şey olur' dedi. Ben de 'Çekinecek bir şey yok yaparım' dedim. Sonuçta öğrenmek istediğim bir danstı. Sadece tangoyla sınırlı kalmayacağım, salon danslarını öğrenmeye devam edeceğim. Oyunculuk anlamında da bana katkı sağlayacağını düşünüyorum. Artık bir dans sahnesinde çok rahat oynarım. O gece de tüm öğrendiklerimi sergileyeceğim" diye konuştu.

'Bakkal müziği yapılıyor'
"Otros Aires'i getirme fikri Banu'nundur" diyen Akkaya, kendisinin ilk iş olarak daha ticari bir iş düşündüğünü söyledi. Akkaya, "Dünyada bir sürü bakkal müziği yapan var. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Alcısı daha fazla olan, geniş kitleye hitap eden müzikten bahsediyorum. Bu müziği de seven var ama azınlıkta kalıyor. Mesela Tiesto'yu getirmeye kalksak, çok daha ucuza getirirdik" diyerek popülizm değil kalite peşinde olduklarını anlattı. Organizasyon masraflarını çıkardıklarını söyleyen Akkaya, bilet satışlarının çok iyi gittiğini de sözlerine ekledi.
(Vatan)
Yayın tarihi: 11.06.2008
541
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.