Magazin

Bakan çok, alan yok

Bakan çok, alan yok

Tam 850 bin euro'luk Maybach 62, neredeyse 2 haftadır Türkiye'de.. Ama şimdilik, direksiyonuna geçen yok...

Dünyanın en pahalı otomobillerinden 850 bin euro değerindeki (yaklaşık 1.5 trilyon lira) Maybach 62'yle Türkiye 2 hafta önce tanıştı. Etiler'deki Mercedes ana bayiinde sergilenen otomobil için hemen 'Satıldı' denildi, kimin aldığı günlerce tartışıldı, ama sahibi bulunamadı. Mercedes Benz Türk A.Ş.'nin de, satılmadığını, ancak 'ciddi olarak ilgilenen bir müşteriyle' görüşmelerin sürdürüldüğünü söylediği otomobil, Etiler'in ardından, önceki akşamdan itibaren Göztepe showroom'da sergilenmeye başladı.

İçinde yok yok
İlk kez 1921'de yapılan ve Mercedes'in yaratıcılarından Wilhelm Maybach'ın adını taşıyan limuzin, 20'li ve 30'lu yıllarda döneminin en üst sınıf otomobillerinden oldu. 21. yüzyılın Maybach'ı ise, teknolojik unsurları da içeren, 'yok yok' bir otomobile dönüştü.
Tam 6.20 metre uzunluğundaki otomobilde, buzdolabından DVD'ye, çalışma masasından uzaktan kumandalı kalorifere kadar birçok ayrıntı düşünülmüş. Ancak otomobilin en konforlu bölümü koltukları. 3 ayrı kişinin isteği doğrultusunda özelleştirilebilen, yatak haline dönüştürebilen koltukların, masaj yapma ve ısıtma özelliği de bulunuyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 09.10.2004
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.