Magazin

Bakalım RTÜK izin verecek mi?

Bakalım RTÜK izin verecek mi?

Eski RTÜK Başkanı'nın "Türk erkeğini kadın kılığına sokturmam" sözüyle rafa kaldırılan proje, 'görev değişimiyle' yeniden hayat buldu. 'O Şimdi Hanımefendi' yarışmasında ilginç sahneler vardı.

Medyapım'ın 2 yıl önce atv'de yayımlamak istediği, ancak dönemin RTÜK Başkanı Fatih Karaca'nın "Türk erkeğini kılığına sokturmam" diyerek karşı çıkması nedeniyle rafa kaldırılan ilginç yarışmanın çekimleri başladı.

Dünya televizyonlarında "He's a Lady" adıyla yayımlanan yarışma, Türkiye'de "O Şimdi Hanımefendi" adıyla Kanal 1'de ekrana gelecek.

'En güçlü erkek' olacakken!
Yarışmanın 8 erkek finalisti, ilginç bir yöntemle seçildi. Medyapım, 'Türkiye'nin En Güçlü Erkeği Yarışması için adaylar arıyoruz' diyerek yaptığı duyurulara başvuran erkeklerden seçtiği adayların önce eş ya da kız arkadaşlarıyla görüştü. Sonra da erkeklere 21 gün bir evde kadın gibi yaşayıp yarışıp yarışmayacakları soruldu. Kabul eden 13 erkek, stüdyoda kampa alındı.

Yarışmacılar, "manikürcü, pedikürcü, ağdacı, makyajcı, perukçu, kuaför ve modacı"lardan oluşan bir "ordu" tarafından bir günde "kadın görünümlü erkekler"e dönüştürüldü. Ağdanın canlarını çok acıttığını dile getiren yarışmacılar, tırnak, kirpik, makyaj, peruk ve külotlu çorap operasyonlarında pek zorlanmadı.

Yarışmacılardan, 12 ve 16 yaşında iki kızı olan Cengiz Erdil, "Kızlarım 'En güçlü erkek yarışması'na katıldığımı sanıyor" dedi. Tayfun Deveci de, "Eşimle karar verdim ama eve gidince bunun hesabını soracağım. Ağda beni bitirdi" diye konuştu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 27.04.2006
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.