Magazin

Baharda Yelken Keyfi Başkadır!

Baharda Yelken Keyfi Başkadır!

Baharın gelişiyle birlikte deniz ve yelken keyfinde de yeni bir sezon başlıyor. İstanbul Sailing Academy bu sezonu yeni eğitim programlarıyla ve gezi yelkenlileriyle karşılıyor.

SEAS Group'a bağlı olarak 2003 yılından bu yana Kalamış Marina'daki tekneleriyle 900'den fazla kişiye yelken eğitimi veren İstanbul Sailing Academy (ISAC - İstanbul Yelken Akademisi), ilkbahar sezonunu yeni eğitim programları ve yeni gezi yelkenlileriyle açıyor.

Bireysel Eğitimler
İstanbul Sailing Academy'nin bireysel eğitimleri, başlangıç seviyesinden yarış eğitimi seviyesine kadar çeşitlilik gösterirken; tüm eğitim programlarının saat ve süreleri katılımcıların programına göre ayarlanabiliyor. Ayrıca bilgisayarlı rezervasyon sistemi sayesinde, yelken eğitimi alanlar derse katılacakları gün ve saati İnternet üzerinden İstanbul Sailing Academy yetkililerine iletebiliyorlar.

Mavi 1, Temel Yelkencilik Eğitimi: 10 saat pratik eğitim/ 1 saat teorik eğitim/ 1 saat sınav. Bu eğitimi alanlar bir yelkenli tekneyi kullanma ve istenen rotada seyretme becerisi kazanıyorlar.

Mavi 2, İleri Yelkencilik Eğitimi: 16 saat pratik eğitim / 1 saat teorik eğitim / 1 saat sınav. Mavi 2'yi tamamlayanlar, eğitmene ihtiyaç duymaksızın yelkenli tekne ile denize açılabiliyor, balon kullanabiliyor, denizcilik kurallarını öğreniyor ve acil durumlara müdahale edebilme yeteneği kazanıyorlar. Ayrıca İstanbul Sailing Academy'den eğitmensiz tekne kiralama hakkına sahip oluyorlar.

Mavi 3, Yarışçılık Eğitimi: Bu eğitimle, ileri yelkenli sürüş tekniklerinin kazandırılması, yetenek seçimi ile ekip görev dağılımı, ekibin temel yarış taktik ve kuralları öğrenmesi ile yarışmaya hazır seviyeye getirilmesi hedefleniyor.

Gece Seyri: 1 gece, 19.00 – 07.00 arası 12 saatlik pratik eğitim. Bu eğitimi alanlar, elektronik göstergeleri kullanmayı, navigasyon bilgisini ve denizcilik kuralları ile gece seyri yapabilmeyi öğreniyorlar. Gece seyri için eğitmensiz tekne kiralamak isteyenlerin mutlaka bu eğitimi almış olmaları gerekiyor.

Amatör Denizci Belgesi Kursu: 15 saatlik teorik eğitim. Bu kursa katılanlar Navigasyon, Makine Bilgisi, Gemicilik, Meteoroloji, Deniz Hukuku ve Denizde Can Güvenliği konularını öğrenerek Amatör Denizci Ehliyeti sınavını mutlaka kazanıyorlar!

Kurumsal Eğitimler
İstanbul Sailing Academy'nin kurumsal eğitimleri de her seviyede veriliyor ve katılımcıların programına göre ayarlanabiliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen dersler sırasında, katılımcılar sadece yelken kullanmayı değil, kriz çözmeyi, ekip çalışmasını, motivasyonu, iş paylaşımını da öğreniyor.

Mavi 1, Temel Yelkencilik Eğitimi: Şirket çalışanlarından oluşturulan 4'er kişilik ekiplere 10 saatlik pratik eğitim veriliyor. Eğitim sonunda Match Race düzenlenebiliyor.

Hızlandırılmış Mavi 1, Temel Yelkencilik Eğitimi: Mavi 1 eğitimi hafta sonunda (2 gün) 10 saatlik hızlandırılmış bir program olarak veriliyor.

Yelken Kokusu ve Amatör Kaptan Ehliyeti Teorik Eğitimi: Hafta sonu (2 gün) süresince uygulanan bu programda toplam 4 saat Yelken Kokusu pratik eğitimi, 4 saat de Amatör Kaptan Ehliyeti teorik eğitimi veriliyor. Sınavdan 1 veya 2 gün önce de 4 saatlik teorik ders tekrarı yapılıyor. Eğitimin sonunda Liman Başkanlığı'nın sınavına giren katılımcılar Amatör Kaptan Ehliyeti alıyorlar.

Mavi 2, İleri Yelkencilik Eğitimi: Mavi 1 eğitimini bitirenler, Mavi 2 ile 16 saat İleri Yelkencilik Eğitimi alıyor. Pratik eğitime ek olarak 15 saatlik Amatör Kaptan Ehliyeti teorik eğitimi de sağlanıyor. Eğitimin sonunda Liman Başkanlığı'nın sınavına girenler Amatör Kaptan Ehliyeti alıyorlar.

Sailteamwork "Takım Ruhu" Eğitimleri – 1: 5-8 kişilik ekiplere bir gün boyunca (saat 09:00 – 18:00 arası), Kalamış – Adalar - Moda parkurunda yelken eğitimiyle birlikte "Etkili Ekip Çalışması" eğitimi veriliyor. Bu eğitim, MCT (Management Centre Türkiye) veya ABC Danışmanlık tarafından hazırlanıyor ve uygulanıyor. Eğitim sayesinde katılımcılar, etkili ekip çalışmasının temel prensiplerini öğreniyor, ortaklaşa hareketle hedef odaklı çalışıyor, etkili iletişim kuruyorlar.

Sailteamwork "Takım Ruhu" Eğitimleri – 2: 5-8 kişilik ekiplere iki gün boyunca (saat 09:00 – 18:00 arası), Kalamış – Klassis Otel – Kalamış ya da Kalamış – Halki Palas – Kalamış parkurunda yelken eğitimiyle birlikte "Etkili Ekip Çalışması" eğitimi veriliyor. MCT (Management Centre Türkiye) veya ABC Danışmanlık tarafından hazırlanan ve uygulanan program sayesinde katılımcılar yüksek performanslı ekip kurmanın yollarını, değişen koşullara uyum sağlayabilmeyi, stratejik planlamayı, zaman ve kaynak yönetimini öğreniyorlar. Eğitimde ayrıca bir gece Leadout strateji oyunu oynatılıyor.

Sailteamwork "Takım Ruhu" Eğitimleri – 3: 5-8 kişilik ekiplere iki gün boyunca gece seyirli eğitim veriliyor. Kalamış – Marmara Adası – Kalamış rotalı eğitimde ayrıca "Etkili Ekip Çalışması" eğitimi veriliyor. Bu eğitim, MCT (Management Centre Türkiye) veya ABC Danışmanlık tarafından hazırlanıyor ve uygulanıyor. Eğitim sayesinde katılımcılar yüksek performanslı ekip kurmanın yollarını, problem çözmeyi, durumsal liderliği, risk analizini, stres altınd doğru karar verebilmenin yollarını öğreniyorlar.

Match Race: En az 12 kişiyle düzenlenen Match Race 1 tam gün sürüyor. Ekipler oluşturulacak fikstür uyarınca eleme veya lig usulü yarışıyorlar. Daha sonra grup birincileri belirlenerek, yarı final ve final karşılaşmaları gerçekleştiriliyor. Bir grup yarışırken, diğer yarışmacılar yarış parkuruna yakın bir yere demirlemiş olan motor yattan kendilerine sıra gelene kadar yarışları rahatlıkla izleyip, açık büfe yiyebiliyorlar.

Yelkenli Gezisi: 1 ve 2 günlük seçeneklerle sunulan yelkenli gezileri 5-8 kişilik gruplar için, Kalamış – Adalar, Kalamış - Klassis Otel – Kalamış, Kalamış – Halki Palas – Kalamış veya Kalamış – Marmara Adası – Kalamış (konaklamasız) rotalarında yapılabiliyor. Katılımcılara gezi boyunca temel yelkenli eğitimi, ISAC şapka ve tişörtü, gün boyunca soft-drink ve Lunch Box (salata, sandwich, tatlı, meyve) ya da kumanya veriliyor.

Bu eğitimlerin yanı sıra İstanbul Sailing Academy'nin 2 adet yeni Sun Odyssey 29.2 gezi yelkenlisiyle Adalar - Marmara Adası – Silivri - Mudanya rotalarında sadece gezi amaçlı seferler de yapılabiliyor.

İstanbul Sailing Academy'nin eğitimleri ve yelkenli gezileri hakkında ayrıntılı bilgi, www.istsailing.com adresinden ya da (0216) 449 95 60 numaralı telefondan alınabiliyor.
Yayın tarihi: 27.03.2006
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.