Magazin

Babkova'ya süresiz yasak

Babkova'ya süresiz yasak

Son Osmanlı Yandım Ali filminde Kenan İmirzalıoğlu'yla çekilen yatak sahneleri ile gündeme gelen Ukraynalı manken Anna Babkova için Türkiye artık hayal oluyor.

Türkiye'ye çalışma izni olmaksızın gelen Babkova'nın cezalı olarak sınırdışı edilmesinden ardından yapılan incelemede, sınırdışı edilmesine engel olmak için Türkiye'deyken "Anna yerine Ganna olarak resmi başvuru yaptığı" anlaşıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, suçun karşılığı olarak, Babkova'nın süresiz olarak ülkeye girişine yasak koyacak. Geçtiğimiz günlerde, izinsiz çalıştığı gerekçesiyle CNR'daki Altın Fuarı'nda mankenlik yaparken polis tarafından gözaltına alınan ve ardından sınır dışı edilen Babkova'nın, ayrıca evrakta sahteçilik suçu işlediği belirlendi.

7 dakikalık fuar gösterisi için 5 bin YTL alan Babkova'nın, sınırdışı işlemlerine engel olmak için Anna olan ismini Ganna olarak değiştirerek Türkiye'den çalışma izni istediği anlaşıldı.

Türkiye'ye turist olmasına rağmen yasadışı olarak çalışan Babkova'nın sınırdışı olmamak için bu yola başvurduğunu bildiren emniyet yetkilileri, "Bu değiştirilmiş pasaportla, çalışma izni alabilmek için oturma izni talebinde bulunmuş ve red edilmişti. Ülkede çalışma izni olmaksızın çalışması nedeniyle 1 yıl süreyle Türkiye'ye girişine tahdit konuldu" derken, ardından çıkan sahtecilik suçu nedeniyle de Babkova için de artık "Süresiz giriş yasağı" için işlemlerin başlatıldığını ifade ettiler.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 29.03.2007
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.