Magazin

Babaya güven anneye sevgi

Babaya güven anneye sevgi

PR Gallup'un yaptığı bir araştırma, çocukların annelerini daha çok sevdiklerini, ama en çok babalarına güvendiklerini ortaya çıkardı. Araştırma, aile içinde babaların da en çok eşlerine güvendiğini kanıtladı.

PR Gallup'un yaptığı araştırmayla ilgili bilgi veren Hasan Tanla, ''Araştırmada çocukların annelerini daha çok sevdikleri ve onlara daha yakın oldukları ortaya çıktı. Konu güvene gelince ise tercih edilen babalar oldu. Sevgi annelere, güven babalara gidiyor'' dedi. Araştırmaya göre anneler, aile içindeki olayların yüzde 100'ünü bilirken, babalar sadece yüzde 60'ından haberdar oluyor.


SEVGİ AĞACI
Araştırma sonuçlarına göre ''ailede kimin daha çok sevildiği'' sorusuna kadınlar yüzde 28 oranında ''eşim'' cevabını verdi. Erkekler de yüzde 36 oranında aynı yanıtı verdi. Soru çocuklara yöneltildiğinde ise kız çocuklar yüzde 46 oranında, erkek çocuklar da yüzde 43 oranında ''annemi'' karşılığını verdi. Babalar ''sevgi ağacı''nda annenin hemen arkasından gelse de aradaki fark oldukça anlamlı. ''Ailede en çok sevdiğim babam'' diyen erkek çocukların oranı yüzde 19, kız çocukların ise yüzde 18.


EŞİME GÜVENİRİM
Araştırma, babaların annelere göre kendilerini daha çok eşlerine yakın hissettiklerini de belirledi. ''Ailede kime kendini daha yakın hissettiği'' sorusuna babalar yüzde 66 oranında, anneler de yüzde 47 oranında ''eşime'' yanıtını verdiler. Çocuklar ise ''sevgi'' konusunda olduğu gibi ''yakın hissetme'' konusunda da annelerini tercih ettiler. Kız çocukların yüzde 51'i, erkek çocukların da yüzde 42'si kendisini en çok annesine yakın hissettiğini söyledi.
Yayın tarihi: 16.06.2002
315
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.