Magazin

'Babam ve Oğlum' ödülleri topladı

'Babam ve Oğlum' ödülleri topladı

Sinema Yazarları Derneği Türk Sineması Ödül törenine 'Babam ve Oğlum' aldığı altı ödüle damgasını vurdu.

Filmden kareler sağda

Gecenin tüm önemli ödüllerini En İyi Film ödülünü alan 'Babam ve Oğlum' topladı. Filmin yönetmeni ve senaristi Çağan Irmak, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında ödül aldı.

Başrol oyuncusu Çetin Tekindor En İyi Erkek Oyuncu seçilirken, Hümeyra En İyi Oyuncu ve Şerif Sezer de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında ödül sahibi oldu.

Eczacıbaşı'na onur ödülü
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törende, Türk sinemasına katkılarından dolayı Şakir Eczacıbaşı, Yalçın Tura, Gülşen Bubikoğlu ve İzzet Günay'a onur ödülleri verildi.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne 'Gönül Yarası' filmindeki rolüyle Timuçin Esen değer görülürken, En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü 'Anlat İstanbul' filmiyle Mehmet Aksın'a gitti.

En İyi Müzik ödülü ise eşit oranda oy alan belirtilen Gökhan Kırdar (Anlat İstanbul) ve Replikas'a (İki Genç Kız) verildi. Gece, Stephen Gagan'ın 'Syriana' adlı filminin gösterimiyle sona erdi.
Yayın tarihi: 28.02.2006
590
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.