Magazin

Baba filminin senaryosu satılıyor

Baba filminin senaryosu satılıyor

Efsane oyuncu Marlon Brando'nun özel eşyaları yarın açık artırmayla satılacak.

Christie's tarafından New York'ta satışa sunulacak 320 parça eşya arasında ünlü aktörün 'Baba' filminin çekimleri sırasında üzerine notlar düştüğü senaryosu da bulunuyor. Oyuncunun, 50'li ve 60'lı yıllarda çalıştığı senaryolarda da notları var.

Geliri çocuklarına
Satışa çıkan eşyalar arasında Brando'nun biriktirdiği Kızılderili eşyaları, 'Rıhtımlar Üzerinde' filmindeki rolüyle aldığı Oscar ödülü sertifikası, 'Superman' filminde giydiği kostüm, müzik enstrümanları, boks eldivenleri, bir çift kovboy çizmesi yer alıyor.

Ayrıca Brando'nun özel kütüphanesinden 3600 kitap da yarın sinemaseverlerle buluşacak. Brando için tasarlanan iki otomobilin ise kimler tarafından alınacağı merakla bekleniyor. Brando'nun avukatı Elizabeth A. Bawden, satıştan elde edilecek gelirin Brando'nun çocukları arasında dağıtılacağını ifade ediyor.

Müzayedede 500 bin dolar ile bir milyon dolar arasında bir satış rakamına ulaşılması bekleniyor. Bu rakam ilk bakışta çok gibi gelse de uzmanlar fiyatı az buluyor. Christies'in Genel Müdürü Helen Bailey, Brando'nun eşyalarının satışından rekor fiyatlar beklemediklerini söylüyor.
Yayın tarihi: 29.06.2005
554
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.