Magazin

Azra'nın sorunu büyük!

Azra'nın sorunu büyük!

Azra Akın, aksan bu sorunu çözmek için ders almaya başladığını söyledi.

Hollanda'da doğup büyüdüğü için Türkçe'yi aksanlı konuşan Azra Akın, bu sorunu çözmek için ders almaya başladığını söyledi. Dört dil bilen Azra, "Artık dublajımı da kendim yapmak istiyorum" dedi.

CNN TÜRK'te yayınlanan "Yaz Sohbetleri" programında Kürşat Başar'ın konuğu olan Azra Akın, oyunculukta kendisine engel oluşturan aksan sorununu çözmekte kararlı olduğunu söyledi. Hollanda'da doğup büyüyen ve ana dili Flemenkçe olan Akın, 2002'de Dünya Güzeli olmasının ardından Türkiye'de oyunculuk yapmaya başladı.

Akın'a aksanlı konuşması nedeniyle oynadığı sinema ve dizilerde dublaj yapılıyor. Diksiyon dersleri aldığını ve tane tane, yavaş bir şekilde konuşmaya çalıştığını söyleyen Akın, dört dil bilmesinden kaynaklanan bu problemi için, "Dublajımı da kendim yapmak istiyorum. Yurtdışında bu konu çok problem olmuyor, oyuncular aksanlı konuşabiliyor. Ama bir Türk karakteri oynadığınızda aksan olmamalı. Dört dil biliyorum, bununla da gurur duyuyorum. Ama çok iyi Türkçe konuşanlar, hatta dublaj yapanlar bile takılabiliyor. O yüzden çok takmamak lazım" diye konuştu.

Sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ ile hakkında çıkan haberler için "Çok fazla takmıyorum, düzeltme gereği duymuyorum" diyen Akın, çocuk yapma konusundaki kararsızlığını da şu sözlerle açıkladı: "Çocuk için hem çok geç olmasın, hem de yapacağım çok şey var diyorum."
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 12.07.2008
388
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.