Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Azra Akın ağlamaktan konuşamadı

Azra Akın ağlamaktan konuşamadı

"Hayatımda ilk kez mahkemeye çıkıyorum" dedi ve gözyaşlarına boğuldu.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014

Manken Azra Akın'ın, organizatör Erkan Özerman'a açtığı tazminat davasının ilk duruşması bugün görüldü. Hakim karşısına çıkan Akın, duruşmada söz aldığı sırada gözyaşlarını tutamadı.

AZRA AKIN (FOTO GALERİ)

2002 yılı Dünya Güzeli Azra Akın’ın organizatör Erkan Özerman’a açtığı 50 bin TL’lik manevi tazminat davasının ilk duruşması bugün görüldü. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen duruşmaya Azra Akın avukatı Yalçın Kavak ile birlikte katıldı. 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada Erkan Özerman’ı ise avukatı Sadettin Dayıoğlu temsil etti.

“MÜVEKKİLİM 1 YILDIR İŞ YAPAMIYOR"
Duruşmada söz alan Akın’ın avukatı Yalçın Kavak, “Cumhuriyet tarihinde 2 Dünya güzeli olmuştur. Bunlardan biri de benim müvekkilimdir. 17 Aralık 2011 tarihli HaberTürk Gazetesi’ndeki Erkan Özerman’ın röportajı müvekkilimi derinden yaralamıştır. ‘Hollanda varoş kızı, büyük bela, uğursuz, cinsel konuda Azra Kıvanç’ı lekelemiştir’ gibi ifadeler dolayısıyla bu davayı açtık. Müvekkilim bir yıldır iş yapamıyor. Yüce mahkenize sığınıyoruz." dedi.

AZRA AKIN AĞLADI
Avukatının ardından söz alan Azra Akın ise gözyaşlarını tutamadı. Heyecanlı olduğu gözlenen Akın, “Bütün bunlar beni çok üzdü. Hayatımda ilk kez mahkemeye çıkıyorum" dedi. Sözlerine devam edemeyen Akın’ın ağladığı görüldü. Akın’ın durumu karşısında hakim, ‘Tamam oturun’ diye konuştu. Dava ertelendi.

457
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.