Magazin

Aysun Kayacı'ya 'cahil' suçlaması

Aysun Kayacı'ya 'cahil' suçlaması

Sibel Alaş, yaptığı radyo programında Aysun Kayacı'nın sözlerini eleştirdi.

Sibel Alaş, Radyo Mega'daki programında, Aysun Kayacı'nın, "Benim sadece tanık olarak dinleneceğim bir dava var. Ne davacıyım ne de davalı. Ama gazetelerde 'Polis zoruyla götürülecek' diye haber yapıldı. Davaya okulum ve çekimlerim olduğu için gidemedim, bu suç mu? Ne oluyor yani Adalet Bakanlığı benimle reklamını mı yapıyor" açıklamasını eleştirdi.

Alaş, "Bir dakika durup uzun bir nefes almak lazım. Bu nasıl cesaret, ne çeşit bir cehalet. Haddini aşmış bir şaka yapıyor olmalı diye düşündüm, hayır şaka değil gerçek. 'Densizlik' desem, bu eylemi tanımlamaya yetmiyor. Aysun Kayacı'nın dersleri, işleri çok yoğunmuş, bu yüzden ifade vermeye gidememiş, ne yani bu suç mu diye soruyor.

Sevgili Aysun, maalesef mahkemeler dava günlerini sizin yoğun programlarınıza göre ayarlayamıyor. Tanık dinlenemediği için ertelenmek zorunda kalan dava, en az 3 ay sonraya kalıyor. Böyle büyük ve anlamsız açıklamalar yapmadan önce, vatandaşı bulunduğunuz ülkenin kanunu kitabı hakkında iki satır bilgi edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 14.11.2007
379
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.