Magazin

'Ayağa kalk ve hesap ver'

'Ayağa kalk ve hesap ver'

Amerikalı ünlü aktris Jane Fonda, İngiliz milletvekili George Galloway ile birlikte Amerikan askerlerinin Irak'tan çekilmesi için "Ayağa kalk ve hesap ver" adlı bir kampanya başlatıyor.

Washington Times gazetesinin haberine göre, Fonda ve Galloway kampanya çerçevesinde bu ay ortasından itibaren ABD'nin 8 kentine giderek, ABD'nin Irak'tan çekilmesi için propaganda yapacaklar. Kampanyanın organizatörlerinden Chris Dols, Fonda ve Galloway'in Katrina kasırgası nedeniyle Amerika'da insanların yardıma ihtiyaçları oldukları bir anda Irak savaşı için harcanan paraya dikkat çekeceklerini belirtti.

11 gün sürecek
"Ayağa kalk ve hesap ver" adı verilen kampanya 13 Eylül'de Boston'da başlayacak ve 24 Eylül'de Washington'da sona erecek.

Irak savaşının en çok sesi çıkan muhaliflerinden ve İngiliz İşçi partisinden 2003'te ayrılan İngiliz milletvekili de turne sırasında "Mr Galloway Washington'a gidiyor" adlı kitabının tanıtımını yapacak.
Yayın tarihi: 05.09.2005
340
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.