Magazin

Avustralya'yı kaykayla geçti, rekor kırdı

Avustralya'yı kaykayla geçti, rekor kırdı

Avustralya kıtasını boydan boya kaykayla geçerek, 5 bin 823 km yol kat eden Britanyalı grafik tasarımcısı dünya rekoru kırdı.

Beş ay önce kıtanın batı kıyısındaki Perth kentinden yola çıkan 27 yaşındaki Dave Cornthaite, bugün doğu kıyısındaki Brisbane kentine ulaşarak, kaykayla en uzun mesafe rekorunu da kırmış oldu.

Sadece iki yıldan az bir zaman önce kaykay yapmaya başlayan ve bir sabah uyandığında işinden nefret ettiğini anlayıp bu epik yolculuğa karar veren Cornthwaite, "Bazen öyle zordu ki, kaykayımı duvara fırlatıp atmayı düşünmediğini söylemeyeceğim" dedi.

Tehlikeler atlatmış
Bu zorlu yolculuğu sırasında yoksullar ve sakatlar için yaklaşık 4 bin Avustralya doları toplayan Cornthaite, deneyiminin en zor kısmının Batı Avustralya'dan Güney Avustralya bölgesine uzanan yaklaşık bin 500 km.lik Nullarbor düzlüğü olduğunu söyledi.

Cornthwaite, zorlu macerası sırasında karayolunda yanından hızla geçen dev TIR'lar, koca zehirli yılanlar ve kendisiyle yarışmaya kalkan bir devekuşuyla mücadele etmek zorunda kaldı.

Kaykayla en uzun mesafe rekorunu kıran Cornthwaite, bir kitap yazmayı planladığını belirterek, "Ama kesinlikle işime dönmeyeceğim" dedi.
Yayın tarihi: 22.01.2007
467
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.