Magazin

Avşar kızı haftada 3 gün geneleve gidiyor

Avşar kızı haftada 3 gün geneleve gidiyor

Yeni filminde bir genelev patronunu canlandıracak olan Hülya Avşar, haftada 3 gün geneleve giderek rolüne iddialı hazırlanıyor.

Sahneleri bırakarak sinemaya ağırlık vereceğini açıklayan Hülya Avşar, Mart başında yeni filminin çekimlerine başlayacak. Daha önce bir çok rolle izleyici karşısına çıkan ünlü sanatçı bu kez bir genelev patronunu canlandıracak. Avşar, Abdullah Oğuz'un eşi Selay Oğuz'un yapımcılığını üstleneceği film için bir süre önce hazırlıklara başladı. Son dönemde sık sık İstanbul Karaköy'deki geneleve gittiği belirtilen sanatçının, hayat kadınları ve işletmecilerle görüştüğü söyleniyor.

Filmin çekimlerinin büyük bir bölümü yurt dışında gerçekleştirilecek. Avşar'ın daha önce ünlü genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın hayatını oynayacağı konuşulmuş ancak bu proje hayata geçmemişti.

Onlar da filmin hayat kadınları
Ablasıyla kamera karşısına geçen Helin Avşar ilk sinema filminde bir hayat kadınını canlandıracak. Filmdeki diğer iki genelev çalışanını ise "Mutluluk"la bir çok ödül alan Özgü Namal ve uzun zamandır setlerden uzak olan İpek Tuzcuoğlu oynayacak.

"Hülya Avşar" Markasına ödül
Uzun süredir film ve sahne çalışmalarından uzak olan Hülya Avşar'a, Türk Patent Enstitüsü'nden "marka" ödülü geldi. Avşar, 14 Şubat'ta düzenlenecek törende; Turkcell ve Sarar Tekstil'le birlikte "marka" dalında ödül alacak.
(Vatan)
Yayın tarihi: 11.02.2008
416
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.