Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Avaz'ı çıktığı kadar Replikas

'Avaz'ı çıktığı kadar Replikas

Replikas'ın 'Avaz' isimli yeni albümü, Doublemoon etiketiyle 2 Mayıs'ta piyasaya sürülecek. Albüm daha sonra yurtdışında da yayımlanacak.

Replikas, 'Köledoyuran' ve 'Dadaruhi' albümlerinden sonra üçüncü albümü 'Avaz' ile dinleyicileriyle buluşuyor. Prodüktörlüğünü, mayıs sonunda İstanbul ve İzmir'de konser verecek Sonic Youth'la da çalışmış olan Wharton Tiers'ın üstlendiği yeni Replikas albümünde, grubun önceki çalışmalarına göre daha fazla sözlü parça yer alıyor.

'Avaz', Doublemoon etiketiyle 2 Mayıs'ta yayımlanacak. Replikas'ın müzikal anlamda olgunlaşması olarak nitelendirilen albümdeki parçaların söz, beste ve düzenlemeleri gruba ait. Çıkış parçası 'Gece Kadar Rahatsız Etmiyor'un klibini de Plastikman, Captain Comatese gibi isimlerin kliplerine de imzasını atmış Ali Demirel tarafından çekilecek.

Gökçe Akçelik (vokal, gitar), Barkın Engin (gitar, vokal, klavye), Selçuk Artut (bas gitar), Orçun Baştürk (davul) ve Erden Özer Yalçınkaya'dan (sampler, klavye) kurulu Replikas'ın Türkiye'den sonra yurtdışında da yayımlanacak yeni albümündeki parçalarını canlı olarak, 14 Mayıs'ta Babylon'da verecekleri konserde dinleyebilirsiniz.
(Radikal)
466
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.