Magazin

atv'den Aşk Tesadüfleri Sever filmine sansür

atv'den Aşk Tesadüfleri Sever filmine sansür

Sinemada ses getiren Aşk Tesadüfleri Sever filminin geçtiğimiz günlerde atv ekranında bazı sahnelerindeki diyalogların sansürlenmesi ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak'ı kızdırdı.

Sorak, sinemalardan sonra ikinci kez televizyonda gösterilen filmindeki diyalogların sansürlenerek verilmesine twitter’daki sayfasından yazdığı kinayeli sözlerle tepki gösterdi. Televizyonda izlediği filmdeki bazı sahnelerin kanal yönetimi tarafından sansürlendiğini gören ünlü yönetmen, bu duruma “Neyse ki atv, filmdeki bazı sözleri sansürledi de toplumda muhtemel bir ahlaki çöküş ihtimali önlendi.

Filmin atv’deki ikinci gösteriminde, suyu gelmiş ve yattınız mı repliklerini, neyle değiştirmemiz gerektiğiyle ilgili fikri olan var mı?” sözleriyle isyan etti. Başrollerini Belçim Bilgin ile Mehmet Günsür’ün oynadığı filmi izleyip sansürlenen diyaloglara dikkat çekenler de Sorak’a sanal ortamda destek çıktılar.

atv'nin sansürünü kınayan bazı takipçileri Sorak’a “Bir dahaki sefere Turkmax’ı pas geçmeyin. Hiç olmazsa filme dokunulmaz. Çok yazık nereye gidiyoruz. Anlaşılır gibi değil bu ahlaki çöküş ihmalinin ihtimali ‘Aşk tesadüfleri sevmez’ diye bir film çekin de ahlaki düzen yerine gelsin” şeklinde attıkları tweet’lerle destek oldular.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 25.09.2012
611
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.