Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Attila İlhan kitapları 5 YTL

Attila İlhan kitapları 5 YTL

Çoğu tükenen Attilâ İlhan kitapları İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yeniden basıldı.

Attila İlhan kitapları yok satıyor. Attila İlhan'ın kitaplarının yayın hakkını 2001 yılından bu yana elinde bulunduran Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'nın Genel Müdürü Ahmet Salcan, İlhan'ın vefatının ardından bir 'sevgi seli' ile karşılaşıldığını belirterek "Kitaplarının çoğunun baskısı tükendi.

Şiir kitaplarını yüksek tirajlarla yeniden basıyoruz. Böyle durumlarda kitapların fiyatları daha da artar. Biz öyle yapmadık. Herkes alabilsin diye şiir kitaplarının tümünü 5 YTL yaptık. Bu biraz da korsanın önüne geçmek için yapılan bir uygulama" diye konuştu.

Son romanı ocakta
Ahmet Salcan, Attilâ İlhan'ın kitaplarına Türkiye'nin her yerinden büyük talep geldiğini de sözlerine ekledi. İlhan'nın 2002 yılında yayımlanan romanı 'Allah'ın Süngüleri'nin ilk cildi 'Reis Paşa'dan sonra serinin ikinci cildi ise ocak ayında 'Gazi Paşa' adıyla çıkacak.

Attilâ İlhan'ın vefatından önce kitabın adını kendilerine söylediğini anlatan Salcan, kitabın son sekiz sayfasının eksik olduğu hakkında çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine, "Eksik olup olmadığını kimse bilmiyor. Kitap çıkınca sürpriz olsun" dedi.

Şu sıralar okurların en çok ilgi gösterdiği Attilâ İlhan kitapları arasında 'Allah'ın Süngüleri' adlı roman ve 'Ben Sana Mecburum', 'Böyle Bir Sevmek', 'Tutuklunun Günlüğü', 'Duvar', 'Elde Var Hüzün', 'Korkunun Krallığı', 'Yağmur Kaçağı', 'Yasak Sevişmek', 'Sisler Bulvarı' adlı şiir kitapları bulunuyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 23.10.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.