Magazin

Atatürk'ün ruhunu çağırdı

Atatürk'ün ruhunu çağırdı

Pelin Batu tarihteki ünlü kahramanları merak ettiğini, bir dönem aşık olduğu Mozart'ın ruhunu çağırıp onunla sohbet ettiğini açıkladı.

Güncellenme tarihi:
Pelin Batu "Bu aşk beni ruh çağırmaya yöneltti. Arkadaşlarımla odamda toplanıp ruh çağırma tahtasının başına geçtik. İyice konsantre olduğumuz anda elimizin altındaki kartların oynadığını hissettik. Mozart'a ilk sorduğum soru eşi Konstans'a ne ne kadar aşık olduğuydu. Sonra onun bestelerini çaldığımı, beğenip beğenmediğini sordum. En çok Mozart'ın ruhunu çağırmaktan hoşlanıyordum. Çünkü aşıktım. Mozart çok kırılgan ve romantikti, benim gibiydi" dedi. Atatürk'ün ruhunu da çağırdık Atatürk'ün ruhunu da çağırdığını söyleyen Pelin Batu "Atatürk'ün ruhuna ilk sorum şuydu 'Ne olacak bu memleketin hali?'. Ruh o kadar komik bir şey söyledi ki, şimdi bunu canlı yayında açıklayamam" dedi. Pelin Batu en çok çağırdığı üçüncü ruhun da Fransız Devrimi'nde idam edilen Fransa Kraliçesi Marie Antoinette olduğunu söyledi. Pelin Batu "Ona da giyotine giderken korkup korkmadığını sordum. Çok korktuğunu söyledi" şeklinde konuştu. Pelin Batu yaşadığı korkunç bir olaydan sonra ruh çağırma seanslarına ara verdiğini anlattı. Pelin Batu "Annem de ruh çağırıyordu. Bir gün gelen bir ruh anneme "Yakında baban ölecek" dedi. Önce ciddiye almadık. Ruh birkaç kez daha dedemin öleceğini söyledi. Sonra dedem ansızın hayatını kaybetti. Hepimiz çok korktuk. Bu işi bıraktık. Yine de merak etmiyor değilim. Zaman zaman aklıma giriyor. Yeniden deneyebilirim. Çünkü altıncı hislerim de çok kuvvetli. Olabilecek şeyleri önceden hissedebilme, telapati kurma yeteneğim var" dedi. (Vatan)
Yayın tarihi: 16.10.2008
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.