Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Atatürk havalimanı dünya ikincisi

Atatürk havalimanı dünya ikincisi

Atatürk Havalimanı, önde gelen seyahat-havacılık sitelerinden "www.travelquality.com"un yaptığı ankette ''dünyanın en iyi ikinci havalimanı'' seçildi. THY de, ''kısa mesafe uçuşları-ekonomi sınıfı''nda ikinci oldu.

Atatürk Havalimanı'nın Dış Hatlar Terminali'ni işleten Tepe-Akfen-Vie Konsorsiyumu'ndan (TAV) verilen bilgiye göre, ''www.travelquality.com'' sitesince yılda en az 4 kez uçakla seyahat eden yolcular arasında gerçekleştirilen ankette, en çok beğenilen 12 havalimanı belirlendi.

Ankete katılan 21 bin 371 yolcunun oyları sonucunda, ''En iyi havalimanı'' kategorisinde Amsterdam Schiphol Havalimanı birinci seçilirken, Atatürk Havalimanı da ikinciliği elde etti.

Ankette, Dubai Uluslararası Havalimanı üçüncü, Detroit Edward McNamara Uluslararası Havalimanı dördüncü, Hong Kong Chek Lap Kok Havalimanı beşinci sırayı aldı.

Aynı ankette, ''Kısa mesafe uçuşları-ekonomi sınıfı''nda Hollanda Kraliyet Hava Yolları (KLM) birinci olurken, Türk Hava Yolları da (THY) ikinciliğe layık görüldü. KLM ve THY'yi sırasıyla British Airways, Lauda Air ve SAS İskandinav Havayolları izledi.

(aa)
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.