Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Atatürk hakkında her şey bu sitede

Atatürk hakkında her şey bu sitede

Atatürk hakkında merak edilen herşeyin bulunabileceği yeni bir web sitesi açıldı.

www.tekadamdevrimi.com adresinde yayınlanan sitede Atatürk'e ait kişisel bilgilerin yanında, Ata'nın çeşitli konulardaki düşünceleri, verdiği mücadeleler, özdeyişleri ve sayısız tarihi belge yer alıyor.

Zengin bir içeriği var
Atatürk ilke ve devrimleri hakkında detaylı bilgiler edinilebilecek sitede, fotoğraflardan, şiirlere kadar Atatürk hakkında geniş bir arşive ulaşmak mümkün. Sitenin en ilgi çekici tarafı ise içinde sıkılmadan dakikalarca gezinebilmek. Siteye giren İnternet kullanıcılarına birbirinden ilginç anılar ve makaleler yanında, Çanakkale Savaşı, Köy Enstitüleri, Faili Meçhul Cinayetler gibi değişik konularda da dosyalar sunulmuş.

Amaç emanete sahip çıkmak
tekadamdevrimi.com'u hazırlayan Özgür Coşgun, bu çalışmasının amacını "Atatürk'ün emanetine sahip çıkma çabası" olarak tanımlıyor. Konuyla ilgili hazırlıklara yaklaşık bir yıl önce başladığını belirten Coşgun, çalışmaları sırasında Atatürk'ü her gün yeniden keşfettiğini vurguluyor.

İçerik hazırlama sürecinin en az teknik hazırlıklar kadar zorlu olduğuna dikkat çeken Coşgun, www.tekadamdevrimi.com'un sürekli güncellenen ve geliştirilen bir web ortamı olacağını söylüyor.

Site, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce versiyonuyla da Atatürk'ü yabancılara tanıtmayı amaçlıyor.
393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.