Magazin

Atasever'dev jüri yanıtı

Atasever'dev jüri yanıtı

Altın Portakal Film Festivali daha açılmadan spekülasyonlar başladı. İsmail Hacıoğlu'nun ödül bekleyenler arasında olması, ön jürideki eşi Vildan Atasever'e bağlandı. Atasever, iddialara ateş püskürüyor.

Güncellenme tarihi:
VİLDAN ATASEVER BURADA Antalya Altın Portakal Film Festivali, 9-14 Ekim arasında 47'nci kez kapılarını açacak. Filmlerin seçimini, Bülent Vardar, Deniz Yavuz, Ziya Öztan, Biket İlhan ve oyuncu Vildan Atasever'den oluşan ön jüri yaptı. Tartışma da burada başladı. Zira, Atasever'in geçen aylarda evlendiği İsmail Hacıoğlu da, 'Sinyora Enrica' ve 'Çakal' isimli iki filmiyle festivale katılıyordu. 'Kayırma' iddiaları gündeme gel-di. Sinema çevrelerinde 'etik' tartışması yaşandı. Konuyu hem Vildan Atasever hem de Biket İlhan ile konuştuk. İşte iki ismin görüşleri: Yönetmen Biket İlhan: Vildan eşinin filmlerine 100 vermedi "Bizim sektörde herkes herkesi çok iyi tanıyor. İlla eşi ya da sevgilisinin olmasına gerek yok. Benim de çok sevdiğim arkadaşlarımın filmi yarışıyordu ama olmadı, oy vermedik. Biz Vildan'ı, İsmail'in eşi olarak düşünmedik. Üstelik Vildan eşinin filmlerine 100 falan vermiş değildi." Vildan Atasever: Böyle düşünülmesi çok ayıp Vildan Atasever, eşinin iki filmle birden Altın Portakal'ın en güçlü adayı olmasına kendisinin de verdiği oylarla katkı sağladığı iddiasına anlam veremediğini söylüyor. Atasever, "Böyle düşünülmesi gerçekten çok ayıp. Çok saçma yani. 50 tane film yarıştı. Yazık günah, orada 50 filme verilen büyük emek var. Böyle bir spekülasyonu konuşmayalım bile... Olacak şey mi?" dedi. (Milliyet)
Yayın tarihi: 17.09.2010
640
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.