Magazin

Ata Demirer diline hakim olamadı

Ata Demirer diline hakim olamadı

Beyaz Show'a konuk olan şovmen Ata Demirer, canlı yayına telefonla bağlanan bir genç kızın 'Kız arkadaşınız var mı' sorusunu yanıtlarken gaf yaptı.

Genç kız, Demirer'e 'Eğer yoksa' deyince, şovmen hemen atılıp 'Verecen mi?' dedi. Stüdyoda buz gibi bir hava esti. Demirer, hatasını anladığında ise iş işten geçmişti.

Ekranlardaki canlı yayın kazalarına önceki akşam bir yenisi eklendi. Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show'da gerçekleşen olay, hem sunucu Beyazıt Öztürk'ü hem de Ata Demirer'i zor durumda bıraktı.

Programa Asuman Krause ve Pınar Aylin'le birlikte konuk olan Demirer, esprileriyle ekran başındakileri ve stüdyodaki izleyicileri keyiflendiriyordu. Gecenin ilerleyen saatlerinde gelen bir telefon ise, bir anda keyiflerin kaçmasına ve stüdyoda buz gibi bir havanın esmesine yol açtı.

HATASINI HEMEN ANLADI
Programa hem esprileri hem de şarkılarıyla renk katan Ata Demirer'le konuşmak için Bursa'dan arayan bir hayranı geceyarısından sonra telefonla canlı yayına bağlandı. Herkesi selamladıktan sonra da Demirer'e sorusunu yöneltti. Hayranının 'Kız arkadaşınız var mı' sorusuna cevap vermeyip sadece gülen Demirer'in bu tavrı karşısında kız üsteleyerek bu kez 'Eğer yoksa' deyip duraksadı...

Bunun üzerine ünlü şovmen ve oyuncunun ağzından 'Verecen mi?' sözcükleri çıktı. Demirer, bu sözü ettiği anda hatasını anlayıp elleriyle ağzını kapattı ancak iş işten geçmişti. O ne diyeceğini bilemezken, Beyazıt Öztürk imdadına yetişti ve genç kıza 'Kimseye kalbini verme' diyerek durumu kurtarmaya çalıştı. Ardından bant görüntü girilerek yayın kesildi ve konunun daha da uzaması engellendi.

SÖYLEMEMEM GEREKİRDİ
Gafla ilgili sorularımızı yanıtlayan Ata Demirer, şunları söyledi: 'Bu lafı söylememem gerekirdi. Hem telefon eden kişiden hem de tüm Türkiye'den özür dilerim. Bir an kendimi canlı yayında TV karşısında değil de sahnede zannettim. Yaptığımın mazereti olamaz...'

EN MEDYATİK İKİ GAF
 • Güner Ümit işinden oldu

 • Güner Ümit, 1995'te, sunuculuğunu yaptığı İnter Star televizyonundaki Turnike programında, 'Mum söndü yapıyorlar' cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, Ümit görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı. Alevi cemaatinden özür dilese de bir daha eski şaşaalı günlerine dönemedi.

 • Tarkan'ın çiş polemiği

 • Tarkan, şöhretin ilk yıllarında bir canlı yayın sırasında kendisiyle röportaj yapmak isteyen Savaş Ay'ın yanından 'Çişim geldi' diyerek uzaklaşmıştı. Sonradan bu söz yüzünden Tarkan'ın başı çok ağrıdı, hatta müzik hayatına nokta koyup Almanya'ya yerleşeceğini açıkladı.
  (Hürriyet)
  Yayın tarihi: 13.03.2005
  446
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.