Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Astrologlar Mars'ı pek hayra yormadı

Astrologlar Mars'ı pek hayra yormadı

60 bin yıl sonra çıkıp gelen Mars'ı, astrologlar "felaket habercisi" olarak yorumladı. Kimi 'Savaşlar artacak', kimi 'Afetler sıklaşacak' dedi. Tek iyi haber erkekler içindi!

Günlerdir beklenen Mars - Dünya yakınlaşması dün nihayet gerçekleşti. İki gezegenin son 60 bin yıldaki "en samimi anı" olarak tarihe geçen ve TSİ 12.51'de, 55 milyon 760 bin kilometreden gerçekleşen "öpüşme", gizemiyle her zaman merak uyandıran Kızıl Gezegen'le ilgili kehanetleri de doruk noktasına ulaştırdı. Kimisi bu yakınlaşma nedeniyle dünyanın doğal afetler ve savaşlarla sarsılacağını öne sürerken; kimisi de hafta başında Bombay'da gerçekleştirilen kanlı saldırıların, aşırı dinci örgütlerin değil, "Mars'ın işi" olduğunu iddia edecek kadar hayal gücünü zorladı. Dünya genelinde bazı astrologlar tarafından Mars yakınlaşması "münasebetiyle" ortaya atılan iddialar şöyleydi:


 • "Bu yakınlaşma, savaş, terör olayları ve çeşitli kazalar yaşanması ihtimalini artıracak." (Taylandlı astrolog Pinyo Pongçaroen)

 • "Daha fazla doğal afet olacak." (Hong Konglu astrolog Çung King - Kwong)

 • "Yakınlaşma, 20 Eylül'e kadar uğursuzluk getirecek." (Bombay'da 52 kişinin ölümününe yol açan saldırıların Mars'ın işi" olduğunu iddia eden Hindistanlı astrolog R.L. Kanthan)

 • "Erkekler bu olay neticesinde cinsel olarak daha aktifleşecek." (Portekizli astrolog Rui Lorga)


 • UFO VAKALARI ARTTI
  Bu arada insanlar Mars'ı görebilmek için optik cihazların başına akın ederken, UFO gördüklerini iddia edenlerin sayısında artış yaşandı. Özellikle Almanya'da halktan çeşitli ihbarlar alan yetkililer, emekli bir çiftin de "turuncu bir UFO tarafından iki saat boyunca takip edildikleri" gerekçesiyle kendilerine başvurduğunu anlattı.

  Bulutlu hava Mars keyfine engel oldu
  Öte yandan, Mars gezegenini yakından görme umudu, dünya kadar Türkiye'de de ilginç olaylara sahne oldu. Gökyüzü meraklıları ilk kez dünyaya bu kadar yakınlaşan Mars gezegenine teleskopla bakabilmek ve astronomlardan bilgi almak için gözlemevlerinde, Uzay Kampı'nda, Uydu ve Uzay Bilimleri Enstitüsü'nde ve ellerinde dürbünlerle açık alanlarda bir araya geldiler. Ancak hava bulutlu olduğu için İstanbul başta olmak üzere bazı yerlerde Mars'ı görmek mümkün olmadı.
  Yayın tarihi: 29.08.2003
  523
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.