Magazin

Aslolan seks değil hoşgörüymüş

Aslolan seks değil hoşgörüymüş

Almanya'da yapılan bir araştırma, halkın büyük çoğunluğunun seks ve parayı ciddi bir ilişki için önemli görmediğini ortaya koydu.

Lisa adlı bir dergi tarafından yapılan araştırmaya göre, Almanların yüzde 98'i sadakat, hoşgörü ve güvenilirlik gibi değerleri seks ve paradan daha çok önemsiyor. Halkın yüzde 37'si mutlu bir ilişki için eşlerin olduğu gibi kabul edilmesinin en önemli unsur olduğunun altını çiziyor. Kadınların yüzde 29'u, erkeklerinse yüzde 23'ü mutlu bir ilişkinin temel unsurunun sadakat olduğunu belirtiyor.

Almanların yüzde 76'sı mutlu bir ilişkiye sahip olduğunu söylerken, sadece yüzde 1'i eşinden ayrılmayı düşündüğünü ifade etti. Halkın büyük çoğunluğu, eşiyle mutlu olmak için romantik bir gibi küçük şeylerin yeterli olduğunu belirtirken, yüzde 6'sı, "İlişki için özel bir şey yapmamız gerekmiyor, ilişkimiz kendiliğinden yürüyor" şeklinde konuşuyor.
Yayın tarihi: 19.12.2003
379
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.