Magazin

Aslı'nın yatak odasına girmek 5 TL

Aslı'nın yatak odasına girmek 5 TL

Asmalı Konak'ta "Dicle'nin sürmesi, Sümbül Hanım'ın şalı", Bir İstanbul Masalı'nda Selim ve Esma'nın kaldığı otelin devri geçti.

Güncellenme tarihi:
PELİN KARAHAN BURADA!.. Son zamanlarda Kavak Yelleri moda! Efe'nin diziye dönmesiyle birlikte izlenme sayısı artan dizinin şüphesiz ki en çok takip edilen karakterlerinden biri de Aslı. Konu Aslı olunca dikkatler biraz da onun üzerine kayıyor Seferihisar'da. Seferihisar'ın Sığacık beldesinde turizme bir katkı da dizinin çekildiği evlerden birinde. Çünkü ev müzeye dönüşmüş durumda. Kavak Yelleri dizisinin gözde karakteri Aslı'nın evini görmek isteyenler bu beldeye uğrayabilirler. 5 TL ücret ödeyen herkes Aslı'nın evini gezebiliyor, yatak odasına dahi girebiliyor. 5 TL ücret sadece evi gezip görmek için değil. Bu ücreti ödeyenler içeride fotoğraf da çektirebiliyorlar. Evin sahipleri gelenler için menüler de hazırlamış. Sığacık'ta gezenler bu eve uğradıklarında gözleme, yaprak sarma ve baklava da yiyebiliyor. Yaprak sarma ve ev baklavasının porsiyon fiyatı 4 TL iken gözlemeye 3 TL ödüyorsunuz. Evin bahçesinin girişinde "Kavak Yelleri gözleme" yazısı sizi karşılıyor. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çeken bu ev dizi sayesinde Seferihisar'ın turizmine katkıda bulunurken, ekonomiye de destek veriyor. (Habertürk)
Yayın tarihi: 22.09.2010
877
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.