Magazin

Aşkları ilk günkü gibi

Aşkları ilk günkü gibi

Steffi Graf ve Andre Agassi, spor dünyasının en mutlu çiftlerinden. İki çocuklu karı-koca, aşklarının ilk günkü gibi devam ettiğini söylüyor.

Steffi Graf'ın raketiyle tenis kortlarında mucizeler yarattığı günler geride kaldı. O artık şampiyonluk anılarıyla yetinen emekli bir tenis yıldızı. Amerikalı şampiyon tenisçi Andre Agassi'yle ilk kez Paris'te karşılaşan Steffi Graf, o gün hayatının tamamen değişeceğini aklına bile getirmemişti. Küçücük bir çocukken tenis sahaları onun dünyası olmuş ve tenis kortlarının dışında kalan dünyaya pek ilgi duymamıştı.

FRANSA AÇIK'TA TANIŞTILAR
Andre Agassi'nin durumu da Steffi Graf'dan pek farklı değildi. Babası küçük oğlunun tenis yeteneğini keşfedince, onun başarılı olabilmesi için her türlü fedakarlığı göze almıştı.

Steffi Graf ve Andre Agassi, aynı dönemlerde tenis dünyasında büyük başarılara imza attılar. Ama nasılsa bu iki şampiyon, yıllar boyunca birbirlerini tanıma fırsatı bulamadılar.

Andre Agassi, 1999 yılında Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda birinci oldu. Aynı turnuvada Steffi Graf da birincilik kupasını aldı. İki şampiyon, Paris'te başarılarını kutlamak amacıyla bir araya geldi. Andre Agassi, Steffi Graf'a hemen aşık oldu.

Steffi Graf'ın kalbinin yumuşaması biraz zaman aldı; Amerikalı tenisçiye aşık olduğunu anladıktan sonra ise tenis dünyasına veda etmeye karar verdi. Tanıştıktan kısa bir süre sonra evlenen çiftin, bugün dört yaşında Jaden Gil ve iki yaşında Jaz Elle adlı iki çocukları var. Andre Agassi, hálá kortlarda mücadele ediyor ve başarılı sonuçlar elde ediyor. Steffi Graf ise kocasını hiçbir maçta yalnız bırakmıyor. Aşklarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyleyen çift, mutluluklarının sırrını ortak noktalarının çok olması olarak açıklıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 16.02.2006
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.