Magazin

Askerlere 'sevgili' izni

Askerlere 'sevgili' izni

İngiltere Genelkurmay Başkanlığı, ordudaki bekar askerlerin kız veya erkek arkadaşlarını kışladaki odalarında yatılı olarak ağırlayabilmeleri için gerekli düzenlemelere başlandığını açıkladı.

General Sir Michael Walker, İngiliz ordusundaki liberalleşme hareketi çerçevesinde disiplin anlayışında da bazı yumuşamalar olacağını, bu çerçevede bekar ve erkek askerlerin arkadaşlarını ağırlayabilmeleri için gecelik olarak kiralayabilecekleri motel türü yerler yapılmasının planlandığını ifade etti.

Uygulamanın şimdilik pilot olarak seçilen birkaç kışlada başlandığı, olumlu sonuç alınırsa yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Uzun süreli evlilik dışı birlikteliği olan askerlerin, evli askerlerin oturduğu lojman türü yerlerde yaşamasına izin verilip verilmemesinin ise halen değerlendirildiği kaydediliyor.

İngiliz ordusunda bekar erkek ve kadın askerlerin sevgililerini odalarına getirmelerine izin verilmiyor, getirenler hakkında disiplin işlemi uygulanıyordu.

Yeni düzenlemeyle, son zamanlarda yoğunlaşan ordudan ayrılmaların da önüne geçebileceği umuluyor. İngiliz Genelkurmay Başkanlığı, asker sayısının 100 binin altına düşmemesi için çaba harcıyor.
Yayın tarihi: 05.03.2002
569
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.