Magazin

Asimetrik tipler daha kıskanç

Asimetrik tipler daha kıskanç

Kanada'da yapılan bir araştırmaya göre elleri ya da ayakları farklı büyüklükteki kişiler sevgililerini daha çok kıskanıyor.

New Scientist dergisinde çıkan yazıya göre, Kanada'da yapılan araştırmada, el ve ayakları simetrik olmayan kişilerin, sevgililerini çok kıskanmalarının daha muhtemel olduğu iddia edildi.

Halifax'daki Dalhousie Üniversitesi'nden William Brown ve meslektaşlarının, 50 ve erkek üzerinde karşı cinsle ilişkileriyle ilgili yaptığı araştırmada, simetri ile aşk kıskançlığı arasında güçlü bağlantı bulundu.

Konuyla ilgili önceden yapılan araştırmalarda, simetrik olmayan kişilerin, karşı cins için daha az çekici olduğu öne sürülmüştü.

Araştırmacılar, bu buluşlarının, simetrik olmayan kişilerin daha az çekici oldukları tezlerini desteklediğini ileri sürdüler.

Çocukların bir ayağının ya da elinin diğerinden büyük olarak doğmaları ve bu şekilde büyümelerinin nedeni, anne rahmindeki hormon dengesizliğine bağlanıyor.

(aa)
Yayın tarihi: 22.08.2002
464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.