Magazin

Aşık olmak istiyorum

Aşık olmak istiyorum

Duygu Yetiş, bir senelik dinlenmenin ardından “Uçurum”la ekranlara döndü. 27 yaşında olmasına rağmen dizide 17 yaşında bir genç kızı canlandıran oyuncu, hem yaş handikapından hem de can yakan konudan dolayı zor anlar yaşadığını söylüyor. Yetiş’le buluştuk, bu zorlu tempoyu ve önceleri gülüp geçtiği “aşka vaktim yok” sözünün nasıl gerçeğe dönüştüğünü konuştuk.

*“Uçurum” dizisine nasıl evet dediniz?

- Yönetmen Cem Karcı benim çok eski arkadaşım. O, daha dizi tam olarak şekillenmeden önce bana karakterden söz etti, “oynar mısın” dedi. Tekrar sormasına da gerek kalmadı, “Haydi hayırlısı olsun” deyiverdim. Aradan zaman geçti, dizi şekillenmeye başladı ve ben şule oldum.

* Nasıl biri bu şule?

- Çok enteresan bir kız, hiç bana benzemiyor. Daha 17 yaşında ama bir an önce büyümek, olmak derdinde... Her şeyi biliyor, cinselliği bile... Çok cilveli ve sinir bozucu bir karakter.

* 27 yaşında bir oyuncu olarak, 17 yaşındaki bir genç kızı canlandırmak sizi zorlamadı mı?

- Açıkçası 17 yaşına geri dönmek beni biraz korkuttu. Hemen ne yapabiliriz diye düşündük, önce kakül kestirdik. Sonra o yaş grubundaki kızlarla karşılaşmak, biraz gözlem yapmak için metroyla epey dolaştım. Arkadaşlarımın kız kardeşlerini inceledim.

BOL PIERCING’Lİ BİR ERGENDİM

* Şaşırdığınız anlar oldu mu?

- Evet, şimdiki 17’likler benden daha büyük gösteriyor! Makyaj yapan lise öğrencisi gördüm. Biz 17 yaşındayken pudra bile sürmezdik.

* Bunca gözleme, ön çalışmaya rağmen zorlandığınız noktalar oldu mu?

- Tabii... Sonuçta bu yaşta 17 gibi görünmem zor. Göğüslerimin büyük görünmemesi, vücut hatlarımın çok belli olmaması lazım. Onun için hep daha bol şeyler giyiyorum. Makyaj yapmıyorum. Ben ilk defa bir sette bu kadar sık aynaya bakar oldum. Neyse ki gelen tepkiler çok iyi.

* Peki siz 17 yaşındayken nasıldınız?

- şimdi böyle topuklu ayakkabı giydiğime bakmayın, o zamanlar her tarafına piercing’ler takan bir kızdım.

* Geçmişe bakıp hata olarak değerlendirdiğiniz şeyler var mı?

- Yaptığım hiçbir şeyi hata olarak görmüyorum. Gerçekten çok güzel bir çocukluk geçirdim. Ailem de bütün kararlarıma destek verdi. Resim yapmak istedim, resim kursuna gönderdiler. Moda tasarım okumak istedim, “tamam” dediler. Sonra oyuncu olmak istedim, ona destek verdiler. Sağ olsunlar hâlâ da arkamdalar.

BAZI SAHNELERİ BEN BİLE İZLEYEMİYORUM

* Dizide insan ticareti konusu işleniyor değil mi?

- Evet, çok trajik bir olay. Bizim yansıttığımız ancak gerçeklerin yüzde 10’udur. O kızlarla yapılan bir röportajı okuduğumda hüngür hüngür ağladım mesela... Yaşananlar insanlığa sığmıyor. Bana bunları dizi setinde yansıtmak bile zor geliyor. Hatta bazı sahneleri izleyemiyorum, senaryoyu okurken of çekiyorum.

* Çekimler nerelerde yapılıyor?

- Genellikle Laleli ve Aksaray sokaklarında geçiyor. Oralardaki hayatlar çok enteresan. Çok acaip yüzler görüyorsun. Küçük küçük çocuklar sokaklarda. Bir olay çıktığında çekimi yarıda kesip, kenara çekilip ortalığın sakinleşmesini bekliyoruz.

* Konu oyuncu olarak sizi bu kadar sarsıyorsa, izleyici daha da çok etkileniyordur.

- Tabii, “izleyemiyoruz” diyen bile var. Demek doğru yoldayız. Biz yaşanan şeylerin ne kadar acı ve ne kadar can yakıcı olduğu göstermeye çalışıyoruz, tepkilere bakılırsa bunu başarıyoruz da...

ALDATILMIŞIMDIR AMA KANITIM YOK

* Gelelim özel hayata... Aşk hayatınız ne durumdu? Var mı başınızı döndüren biri?

- Vaktim yok ki... Ama klişe olarak söylemiyorum, gerçekten vaktim yok. ınsanlar “vaktim yok” derlerdi, dalga geçerdim, aynı duruma düştüm. Haftada dört gün prova yapıyorum. Üç gün dizi seti var. Ben ne arada aşka vakit ayıracağım.

* Ne zamandır yalnızsınız?

- 1,5 senedir... Gerçekten ben de istiyorum aşık olmak.

* Aşkı nasıl yaşarsınız?

- Ben bir koç burcuyum, aşkı çok tutkulu yaşıyorum. Tercih etmesem de kendiliğinden oluveriyor. Aşk dünyanın en güzel şeylerinden biri. Onu yaşarken tamamen safsınız, bütün perdeleri kaldırıyorsunuz.

* Aşk acısı çektiniz mi?

- Çoookkk (gülüyor)... Çektim tabii. Hiç geçmeyeceğini zannediyordum o acının, geçti gitti. Zaman her şeyin ilacı.

* Hiç aldatıldınız mı peki?

- Aldatılmışımdır mutlaka ama kanıtım yok. Bütün kadınlar gibi benim içimde de hep bir şüphe vardır.

KOMEDİ İSTİYORUM TEKLİF GELMİYOR

* Bu zamana kadar sizi hep asi ve hüzünlü kadın olarak izledik. Komedi yapmayı hiç düşünmüyor musun?

- Aslında komediyi çok iyi oynarım ama nedense teklif gelmiyor.

* Oyunculukta hedefleriniz neler? Nasıl bir kariyer planlaması yaptınız?

- Kariyer anlamında zaten istediğim her şeyi yapıyorum. Tiyatro yapıyorum, dizide oynuyorum. Hedefim bir tiyatro kurmaktı, onu da yapmak üzereyim.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 25.04.2012
514
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.